Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrzRemonty kompleksowe

Artykuł: Zastosowanie suchej zabudowy przy remoncie łazienek

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Zastosowanie suchej zabudowy przy remoncie łazienek

Zastosowanie suchej zabudowy przy remoncie łazienek
Autor: ArtDom   |   8 mar 2022, 9:37   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Remonty kompleksowe

Zabudowa sucha, która tworzona jest z prefabrykowanych płyt kartonowo gipsowych montowanych na rusztach aluminiowych, wykorzystywana jest przy aranżowaniu zarówno nowych budynków, jak i przy remontach starszych obiektów. Często stosuje się ją w domach jednorodzinnych na przykład przy adaptacji poddaszy. Firmy remontowe z wielu względów polecają zabudowę suchą również przy modernizacjach łazienek. Dlaczego płyty K-G tak chętnie wykorzystywane są w takich pomieszczeniach i co można z nich zbudować?

Wykończenie łazienki panelami hydrofobowymi

Z płyt kartonowo gipsowych można w domach jednorodzinnych zbudować wiele. W przypadku łazienek wykorzystywane są one zarówno do tworzenia mniejszych konstrukcji, w tym ścianek działowych, jak i można użyć je do obudowania całego pomieszczenia. Płyty K-G pozwalają stworzyć sufit podwieszany, a nawet lekką podłogę jastrychową. Świetnie nadają się też jako zabudowy skosów z oknami dachowymi oraz okładziny dla ścian kolankowych. Nie oznacza to jednak tego, że stosowane są tylko przy adaptacji poddaszy. Sucha zabudowa sprawdza się też przy remoncie łazienki w bloku z wielkiej płyty, kamienicy czy domu jednorodzinnym. Inwestorzy pamiętać muszą jednak o jednym bardzo ważnym szczególne – o wykorzystaniu płyt K-G w modelach hydrofobowych. Czym one są?

Hydrofobowe płyty karton gips o charakterystycznej zielonej barwie to prefabrykaty, których struktura wewnętrzna i poszycie zewnętrzne zabezpieczone są przed niszczącym działaniem wody oraz wilgoci. Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystywać je przy aranżacji całej łazienki, również w miejscach planowanego montażu kabiny prysznicowej. Dobry wykonawca powinien jednak zawsze zadbać o dodatkowe ich zabezpieczenie hydroizolacją w postaci płynnej folii. O tym nigdy nie zapomina zespół fachowców firmy remontowej ART-DOM z Wrocławia, która tworzy łazienki w każdym możliwym stylu, od skandynawskiego począwszy, na awangardowym i nowoczesnym kończąc.

Płyty K-G przy białym montażu

Płyty K-G chętnie stosowane są przy remontach łazienek nie tylko dlatego, że można nimi zabudować wszystkie ściany, podłogi oraz sufit. Sucha zabudowa przydatna jest również przy białym montażu, czyli pracach instalacji umywalek, zestawów WC oraz wanien. To dla nich z paneli karton gips można przygotować piękne obudowy, które ukryją przyłącza oraz będą przy tym funkcjonalne. Płyty K-G pozwalają tworzyć solidne stopnie, półeczki czy zabudowy wnęk. Dobry wykonawca przygotuje również z nich skrytki na kosmetyki czy chemię gospodarczą.

Dodać warto, że takie swoiste meble łazienkowe oraz obudowy wyposażenia łazienkowego, mogą być wykańczane każdym materiałem do aranżacji wnętrz. Bez problemu można dobrać do nich glazurę czy płyty kamienia naturalnego. Coraz częściej inwestorzy stawiają również na mikrocement lub beton architektoniczny.

Zabudowa sucha a instalacje łazienkowe

Zabudowa sucha ceniona jest przy remontach łazienek również ze względu na konstrukcję, która umożliwia proste poprowadzenie pod nią wszelkich instalacji, od sanitarnych począwszy, na wentylacji i elektryce kończąc. Płyty K-G skrywać mogą zatem kanały instalacyjne i rury osłonowe, a ich ułożenie może być dowolne. Dotyczy to również elastycznych wężyków ogrzewania podłogowego.

Pod konstrukcją płyt K-G w łazienkach można również mocować panele wełny mineralnej, czyli izolację termiczną. Ważne jest to m.in. przy adaptacjach poddaszy. Termoizolacja od wewnątrz jest tania oraz wydajna. Całkowicie niweluje mostki termiczne i nie stwarza zagrożenia pożarowego. Wybrać należy przy niej bowiem płyty K-G w wysokim standardzie ognioodporności.

Zalety systemów suchej zabudowy


Podsumowując, zakres zastosowania suchej zabudowy przy remontach łazienek jest bardzo szeroki. Wykonawcy i inwestorzy wymieniają zaś następujące zalety systemów tworzonych z płyt K-G:

- szerokie możliwości projektowe,
- niska cena za materiały,
- uproszczone prace montażowe,
- szybkie wykonawstwo, zapewniane dzięki ograniczeniu do minimum prac mokrych,
- wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wodę, ogień czy korozję biologiczną,
- możliwość wykończenia wieloma materiałami,
- możliwość tworzenia modnych wnętrz z oświetleniem LED,
- współgranie z ogrzewaniem podłogowym,
- tworzenie w łazienkach zdrowego mikroklimatu, dzięki chemicznej neutralności płyt K-G,
- możliwość łatwego docieplenia wnętrz i poprowadzenia wszystkich instalacji.

Niewątpliwą zaletą systemów suchej zabudowy jest też to, że w przypadku starych łazienek nie trzeba kłuć glazury. Wykonawca może obudować je płytami K-G, zakładając nowe płytki bez zdzierania starych. Ogranicza to czas i koszt remontu.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Remonty mieszkań i remonty domów Remonty mieszkań i domów najlepiej powierzyć Art-Dom. Firma z Wrocławia zapewnia szybkie, dokładne i konkurencyjne cenowo usługi na terenie wojewó...Remonty mieszkań i remonty domów, Wrocław, małopolskie Wrocławmałopolskie
  • Zabudowy karton gips i sufity podwieszane Zabudowy kartonowo-gipsowe, nazywane suchymi zabudowami to specjalność Art-Dom. Firma korzysta z płyt kartonowo-gipsowych, które może poddawać odpowiedni...Zabudowy karton gips i sufity podwieszane, Wrocław, małopolskie Wrocławmałopolskie
  • Gładzie i malowanie Gładzie i malowanie wykonywane są przez Art-Dom. Firma z Wrocławia realizuje zlecenia dla klientów z województwa małopolskiego. Zajmuje się zar&oa...Gładzie i malowanie, Wrocław, małopolskie Wrocławmałopolskie
  • Remonty łazienek Remonty łazienek w domach, mieszkaniach i innych wnętrzach wykonuje Art-Dom. Firma z Wrocławia działa na terenie całego województwa małopolskiego. Zapewn...Remonty łazienek, Wrocław, małopolskie Wrocławmałopolskie
  • Usługi glazurnicze Usługi glazurnicze to jedna ze specjalności Art-Dom. Firma z Wrocławia na terenie województwa małopolskiego remontuje i wykańcza domy oraz mieszkania. Pr...Usługi glazurnicze, Wrocław, małopolskie Wrocławmałopolskie