Favore.plBaza wiedzyPozostałePracaPraca w Polsce

Artykuł: Zdania, których powinien unikać absolwent

Dodaj zlecenie

Zdania, których powinien unikać absolwent

Autor: Kasiamer   |   20 sie 2015, 11:19   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Praca w Polsce

Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.



“Mam nadzieję na pracę marzeń / Interesuję się tym, co robicie”

Pracę marzeń bardzo ciężko znaleźć i rekruter o tym doskonale wie. Nawet jeśli robisz coś, co ci się podoba, nierzadko zdarzają się trudniejsze dni, nawał obowiązków i zmęczenie. Jeśli więc na pytanie o powód wysłania aplikacji odpowiadasz powyższym sloganem, pracodawca odniesie wrażenie, że niewiele wiesz o pracy.
Jaka jest zatem dobra odpowiedź? Warto nadmienić, że chcesz wykorzystać w pracy umiejętności nabyte na studiach lub zainteresowała cię branża. Dobrze będzie w tym miejscu pochwalić się rekruterowi chociażby niewielką wiedzą z jej zakresu.

“Atmosfera w zespole jest dla mnie niezwykle ważna”


Gdy wypowiadasz powyższe zdanie, zapewne masz na myśli otaczający cię zespół oraz szefa, których zachowanie wpływa na twój - zły lub dobry - nastrój. Atmosfera w pracy jest jednak wynikiem wspólnych działań i dążeń, aby była ona jeszcze lepsza. Pracodawca może cię więc zapytać, co zrobiłbyś, by innym lepiej się pracowało.

“Chcę zadbać o swój rozwój zawodowy”

To dobry powód do starania się o pracę, ale dla rekrutera bywa zbyt ogólny. Warto dodać do tego stwierdzenia obszar, w którym chciałbyś się rozwijać. Może to być konkretna umiejętność albo obowiązki działu, do którego aplikujesz. Stwierdzenie: “Chcę rozwijać swoją umiejętność komunikacji z ludźmi oraz negocjacji, dlatego zdecydowałem się na stanowisko pracownika HR w Państwa firmie” brzmi lepiej niż wcześniej przytoczone.

“W tej pracy będę mógł zdobyć doświadczenie”

Tak naprawdę każda praca wzbogaca doświadczenie zawodowe. Niekoniecznie musi być zgodna z twoim wykształceniem, choć są wyjątki - na przykład http://www.gowork.pl/praca/lekarz;st/warszawa;lpraca lekarza. Często jednak absolwenci uważają, że mogą szukać tylko pracy zgodnej ze swoimi kwalifikacjami, a niższa niczego nie wnosi do ich CV.

“Chcę pracować w znanej na rynku firmie”

To stwierdzenie sugeruje rekruterowi, że chcesz pracować w jego firmie tylko dlatego, żeby pochwalić się jej nazwą w CV i przed znajomymi. Nic więc dziwnego, że taka wypowiedź może go zrazić. Bezpiecznymi argumentami będą: możliwość wyjazdów na zagraniczne szkolenia, chęć rozwoju w danej branży, dobre doświadczenie z produktami firmy.

“Chciałbym zostać w firmie na stałe”

Wygłaszając to zdanie, podkreślasz w oczach rekrutera swój brak doświadczenia - młode osoby pracują w jednej firmie średnio 2 lata. Lepszym pomysłem jest stwierdzenie: “Mam nadzieję, że nabyte przeze mnie doświadczenie przyda się firmie przez dłuższy czas.

Polecamy również przeglądnąć aktualne http://www.gowork.pl/oferty o prace

KOMENTARZE
  • brak komentarzy