Favore.pl

Informacje o użytkowniku "100euro"

Informacje o użytkowniku "100euro"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
15 gru 2010, 8:46
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 81
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Ulga na kasę fiskalną - jak ją dostać
  • więcej Kwestie związane z ulgą na kasę - jak to ładnie brzmi - zawarte są w rozporządzeniu ministra finansów z 27 grudnia 2010 roku ws. kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących ( DZU 2010 nr 257 poz 1733) Warunki jakie trzeba spełnić to: § 2. 1. Odliczenia kwoty, o której mowa w art. 111 ust. 4 ustawy, zwanego dalej "odliczeniem", lub jej zwrotu można dokonać pod warunkiem: 1) złożenia przez podatnika do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego, pisemnego zgłoszenia o liczbie kas rejestrujących i miejscu (adresie) ich używania, które podatnik zamierza stosować do tego ewidencjonowania; 2) rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego nie później niż w obowiązujących terminach, przy użyciu kas rejestrujących nabytych w okresie, kiedy kasy te były objęte ważnym potwierdzeniem ministra właściwego do spraw finansów publicznych; 3) posiadania przez podatnika dowodu zapłaty całej należności za kasę rejestrującą. Ulgę można odzyskać w podatku, tak więc nikt tak naprawdę nikomu nic nie zwraca, tylko daje możliwość odliczenia wydatku. Można z tego "przywileju" skorzystać ale nie koniecznie trzeba.
Kiedy ZUS odmawia wypłaty jednorazowego odszkodowania
  • więcej Zwykła czynność to taka którą zwykle wykonuje się podczas prowadzenia działalności. Pomocne może być orzeczenie SN odnośnie co należy uznać za zwykłą czynność. W przedmiocie odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy Sąd Najwyższy wypowiadał się m. in. w następujących sprawach. Oceny, czy wypadek nastąpił w związku z wykonywaną działalnością dotyczył wyrok, w którym przyjęto, że prowadzenie działalności, polegającej m. in. na doradztwie w zakresie sprzętu komputerowego oraz baz danych, w swej istocie nie jest stacjonarne, w tym sensie, że często nie jest wykonywane w siedzibie przedsiębiorstwa, ale bezpośrednio u kontrahenta i w jego siedzibie. Cechą charakterystyczną takiej działalności jest dojazd do miejsca wykonywania czynności. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje więc także czynności faktyczne i prawne związane z prowadzoną działalnością, wykonywane w czasie, w którym prowadzący taką działalność „przemieszcza się”, np. udając się do siedziby klienta. Tak więc wypadek w czasie dojazdu do siedziby kontrahenta, w celu wykonania zawartej z nim umowy, jest wykonywaniem zwykłych czynności związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, i ma cechy wypadku przy wykonywaniu tej działalności pozarolniczej (art. 3 ust. 3 pkt 8 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych) (SN z 8 czerwca 2010 II UK 407/09).
Opodatkowanie imprez firmowych
  • więcej Ostatecznie to firma ma kłopot z tymi podatkami, gdy fiskus doszedł do innego wniosku. To na firmie ciąży obowiązek prawidłowego obliczania podatku i jak zrobi coś źle... no to jest źle dla niej.
Ile fiskus popiera za egzekucję
  • więcej Oooo tych opłat może być dużo bo to i opłata manipulacyjna, opłaty za poszczególne czynności, wydatki poniesione przez fiskusa. Aktem prawnym który to reguluje jest ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. 2005 nr 229 poz 1954 ze zmianami). Takie postępowanie wobec opornego podatnika prowadzi naczelnik urzędu skarbowego.
Czy kontrola skarbowa może wejść do prywatnego domu
  • więcej Jeśli ktoś miał na pieńku z kontrolerem, to ten może np. zażądać przedstawienia obcojęzycznej umowy przetłumaczonej na polski. Jedna taka umowa to nie problem, ale jak mamy ich powiedzmy 100, a każda umowa ma 10 stron to koszty tłumaczenia mogą być znaczące.
Ulga na internet mobilny
  • więcej W piśmie z 29 czerwca 2007 r., nr PD/406-23/07, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie pisze: Pomimo że w ww. artykule nie sprecyzowano, za pomocą jakiego urządzenia należy korzystać z Internetu, aby możliwe było skorzystanie z ulgi, sam fakt korzystania z sieci Internet za pomocą telefonu komórkowego nie jest wystarczający do skorzystania z ulgi. Zgodnie z ustawą można skorzystać z ulgi, jeżeli wydatki związane z dostępem do Internetu poniesione były w związku z użytkowaniem sieci Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika. Użytkowanie sieci Internet za pośrednictwem telefonu komórkowego nie stanowi przeszkody w korzystaniu z ulgi. Ustawa zezwala na odliczenie ulgi z tytułu wydatków poniesionych na użytkowanie sieci Internet w przypadku dostępu poprzez telefon komórkowy, jeżeli korzystanie z Internetu odbywało się w miejscu zamieszkania podatnika. Zaznaczyć należy, że obowiązek udowodnienia faktu korzystania z Internetu w miejscu zamieszkania w przypadku ewentualnej kontroli spoczywać będzie na podatniku. "obowiązek udowodnienia faktu korzystania z Internetu w miejscu zamieszkania w przypadku ewentualnej kontroli spoczywać będzie na podatniku." Ciekawe jak ma to zrobić? Nie panie naczelniku przysięgam i oświadczam, że z internetu korzystałem w domu. Wybrałem mobilny net 5 razy droższy niż kablowy, aby korzystać w domu. Prosze mi uwierzyć. :>
Procedura przenoszenia rachunku bankowego
  • więcej Polecam raport UOKiK z października 2010 nt. przenoszenia RORów http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=9339 W 9 z 29 analizowanych przypadków występowała konieczność osobistego stawienia się posiadacza rachunku w oddziale banku w celu złożenia wniosku o wypowiedzenie umowy prowadzenia rachunku. Przy czym należy podkreślić, iż w żadnym banku liczba koniecznych do odbycia wizyt nie przekraczała jednej. W pozostałych przypadkach klienci mogli wybrać alternatywną drogę złożenia dyspozycji wypowiedzenia umowy rachunku (listownie, telefonicznie lub przez system bankowości elektronicznej). Przynajmniej w tej jednej kwestii nie jest źle, że raczej klient nie jest ciągany do uzupełnienia dokumentów i można to zrobić w inny sposób niż osobista wizyta.
Kredyt na PIT
  • więcej Stara śpiewka banków każdego roku, kiedy przychodzi do rozliczenia PITów. Następuje wysyp ofert kredytowych. Ale tak też jest przed świętami czy innymi ważnymi datami, np . wakacjami. Te oferty niczym się nie różnią od siebie poza nazwą produktu.
Czy każdy może przekazać 1% na cele charytatywne
  • więcej A gdzie tam. Można wskazać różne, oczywiście musi być co przekazać, prawda.
Czy każdy może przekazać 1% na cele charytatywne
  • więcej [cytat=DrekK] Samo podanie KRS nie oznacza, ze możemy przekazać 1%. Taka organizacja musi mieć jeszcze status OPP. Dopiero te dwa warunki spełnione razem umożliwiają przekazanie datku. [/cytat] I tu trzeba być ostrożnym, bo na początku roku z listy OPP zostało wykreślonych 1,5 tys. organizacji. Nie złożyły sprawozdań finansowych co jest warunkiem przyznania statusu OPP.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.