Favore.pl

Informacje o użytkowniku "SkasowyVAT"

Informacje o użytkowniku "SkasowyVAT"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
17 gru 2010, 11:37
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 16
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Jak zdobyć pozwolenie na sprzedaż piwa
  • więcej Prawo i kary dosyć często się zmieniają. W internetowym spisie odpowiedzi na interpelacje poselskie znalazłem taki wpis - co grozi przedsiębiorcy za sprzedaż piwa nieletnim oraz sprzedaż alkoholu z nie wiadomo jakich źródeł: (...) zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2007 r. Nr 70, poz. 473, z późn. zm., dalej - ustawa) zabrania się sprzedaży napojów alkoholowych osobom do lat 18. Za naruszenie powyższego zakazu ustawa przewiduje dwojakiego rodzaju sankcje: - administracyjną, ponoszoną przez przedsiębiorcę korzystającego z zezwolenia w punkcie sprzedaży, w którym doszło do naruszenia, w postaci obligatoryjnego cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych oraz niemożności ubiegania się o wydanie nowego zezwolenia przez okres lat 3 od jego cofnięcia (por. art. 18 ust. 10 pkt 1 lit. a oraz ust. 11 ustawy), - karną, którą ponosi osoba winna dokonania sprzedaży (sprzedawca) oraz przedsiębiorca prowadzący punkt, w którym doszło do naruszenia w zakresie niedopełnienia przez niego nadzoru. Karą za popełnienie omawianego występku jest grzywna; ustawa przewiduje ponadto możliwość nałożenia środków karnych w postaci zakazu prowadzenia działalności objętej zezwoleniem lub przepadku napojów alkoholowych (por. art. 43 ustawy). W celu zarówno zabezpieczenia interesów przedsiębiorców przed ewentualnością popełnienia pomyłki związanej z oceną faktycznego wieku nabywcy, jak również w celu ochrony małoletnich przed następstwami spożywania alkoholu ustawa umożliwia sprzedawcy w razie uzasadnionych wątpliwości fakultatywną kontrolę dokumentów potwierdzających wiek nabywcy (art. 15 ust. 2 ustawy). W przypadku osób spożywających alkohol wbrew określonym w ustawie zakazom (odnoszącym się do miejsc) zastosowanie znajduje przepis art. 431 ustawy, określający wykroczenie, za którego popełnienie (lub usiłowanie) przewidziano karę grzywny oraz fakultatywnie nakładany środek w postaci przepadku napojów alkoholowych. Grzywna za popełnienie tego wykroczenia może być nakładana w postępowaniu mandatowym prowadzonym przez kompetentne organy. Zgodnie z pkt 52 tabeli A załącznika do rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. Nr 203, poz. 2023, z późn. zm.) grzywna za tego rodzaju wykroczenie nałożona w postaci mandatu karnego wynosi obecnie 100 zł”. (...) Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Marka Twardowskiego z 16 lutego 2010 r. na interpelację nr 14100 ws. zakazu spożywania alkoholu przez nieletnich i egzekwowania tego zakazu
Płacisz kartą debetową nie musisz mieć kasy fiskalnej
  • więcej To trzeba bardziej doprecyzować. Kasy nie muszą mieć ci co sprzedają osobom fizycznym i rolnikom ryczałtowym ale pod warunkiem spełnienia łącznie takich przesłanek: 1. liczba transakcji w poprzednim roku podatkowym na rzecz wspomnianych podmiotów nie przekroczyła 50, a odbiorców usług było mniej niż 20, 2. każda świadczona usługa jest dokumentowana fakturą a w tej fakturze znajdują się dane identyfikujące odbiorcę. To chyba proste. W zeszłym roku lekarz miał 40 "transakcji" i 19 klientów/pacjentów i wystawiał im faktury to nie musi mieć kasy fiskalnej.
Zmiany w OFE to napad na moją kasę
  • więcej Z odliczeniami VAT też kręcą a ma to być niby podatek neutralny. Z OFE robią to samo.
VAT na montaż stolarki okiennej
  • więcej To miała być tylko nowelizacja ustawy o VAT a wyszła jakaś wielka zmiana o totalne zamieszanie. Od 1 stycznia 2011 r. obniżona stawka 8% w budownictwie ma zastosowanie na podstawie przepisów art. 41 ust. 12 ustawy o VAT oraz § 7 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia wykonawczego czyli rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2010 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 246, poz. 1649) Przepisy tego rozporządzenia nie mają zastosowania do montażu okien i drzwi, bo dotyczą one robót konserwacyjnych - robót mających na celu utrzymanie sprawności technicznej elementów budynku lub jego części innych niż remont (§ 7 ust. 2 rozporządzenia wykonawczego). Montaż okien i drzwi nie mieści się w definicji robót konserwacyjnych co oznacza, że w konsekwencji montaż okien i drzwi nie może być opodatkowany obniżoną stawką 8% § 7 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia wykonawczego.). Jednak jedno ale. Nic nie stoi na przeszkodzie aby montaż drzwi i okien korzystał z 8 proc. stawni VAT na podstawie art. 41 ust. 12 ustawy o VAT, tj. jako remont lub modernizacja obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Jak dla mnie można zastosować 8 proc. VAT
VAT od aut z kratką do odliczenia w 2013 roku
  • więcej Paliwa też już nie odliczy. Jeszcze do końca 2010 była taka możliwość teraz jej nie ma.
Dla kogo kasa fiskalna w 2011
  • więcej Orientujecie się może jak to jest z tymi kasami fiskalnymi w 2011 roku. Tyle szumu w tym temacie, ale żadnych konkretów. Parę wyjaśnień znalazłem, ale to jakieś wycinki informacyjne, w których trudno się połapać. Chyba od 2011 roku są jakieś zawody, które nie muszą stosować kasy.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.