Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

Na czym polegają zlecenia związane z odśnieżaniem?

Kiedy przychodzi zima, a śnieg zaczyna padać chyba większość z nas zmaga się z problemem odśnieżania podjazdu. Nie chcemy przecież zostać zamknięci w domu przez warstwę śniegu bez możliwości wyjścia. Jeśli nie mamy czasu co dzień rano odśnieżać naszej drogi do samochodu bądź ulicy, na pomoc przychodzą nam osoby zajmujące się odśnieżaniem terenów. Jednak jak naprawdę wygląda praca osoby odśnieżającej i czym konkretni się zajmuje?

Odśnieżanie - na czym polega?

Odśnieżanie to usunięcie pokrywy śnieżnej z roślinności, terenu (drogi, chodnika czy podjazdu) bądź dachu. Ma ono na celu umożliwić przemieszczanie się po danym terenie, a także nie dopuścić do wypadków, np. zawalenie się dachów budynków pod ciężarem śniegu, brak przejazdu danym odcinkiem drogi z powodu zbyt dużej ilości śniegu lub uwięzienie osób w danym budynku.

Odśnieżanie odgrywa ważną rolę również jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Pod dużą ilością śniegu może kryć się lód, który może spowodować wypadek, np. poślizgnięcie się i złamanie nogi lub wypadek drogowy, dlatego tak ważne jest, aby odśnieżać teren.

Odśnieżanie - czym zajmuje się taka osoba?

Osoba wykonująca usługę odśnieżania najczęściej zajmuje się usuwaniem śniegu i lodu z określonego terenu bądź dachu. Używa w tym celu wiele narzędzi ręcznych bądź urządzeń elektrycznych, np. łopaty i szufle śnieżne, odkuwacz do lodu, pług śnieżny oraz odśnieżarki, a żeby zapobiec poślizgnięciom na ewentualnym lodzie znajdującym się na nawierzchni drogi, posypuje ją mieszanką piaskowo-solną.

Aby świadczyć usługi odśnieżania nie trzeba ukończyć żadnych szkół ani kursów. Może to robić każda osoba, jednak najważniejszymi cechami potrzebnymi do tej pracy są siła i wytrzymałość, które umożliwią ciężką fizyczną pracę na dworze w niskiej temperaturze.

Zlecenia odśnieżania

Jest to praca sezonowa, na którą zapotrzebowanie istnieje jedynie zimą. Najczęstszymi klientami korzystającymi z tej usługi są firmy posiadające duże tereny (parkingi, duże hale, drogi, place), na których osadza się śnieg. Muszą one zadbać o możliwość poruszania się po danym terenie bez większych problemów, aby nie zakłócić funkcjonowania firmy i nie opóźnić realizowania zadań. Zlecając usługę odśnieżania firmie warto zainteresować się jakimi narzędziami ona dysponuje i liczbą osób, które będą wykonywać to zadanie, dzięki temu możemy skalkulować czas potrzebny na jego realizację.