Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Pistolet do użytku osobistego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pistolet do użytku osobistego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Squizee 3 lut 2011, 9:13
    Tyle teraz zamieszania jest odnośnie posiadania broni w domu. Jakieś zmiany się szykuję i podobno broń łatwiej będzie kupić czy uzyskać prawo do trzymania broni palnej w domu? Czy to znaczy, że idziemy w kierunku USA gdzie każdy obywatel ma giwerę w domu.?
    Czy zdecydowalibyście się na zakup broni do użytku osobistego/do domu?
    Cytuj
  • Fridge 3 lut 2011, 13:10
    Oj chłopie Prezydent już podpisał tę ustawę o broni i amunicji pod koniec stycznia. Ale nie ważne.
    Polska to nie USA i nie mamy nawyku posiadania broni. Ulu z nas jako dziecko było na strzelnicy? Pewnie nikt chyba że ojciec wujek lub dziadek to jacyś myśliwi.
    Polak nie umie strzelać, chyba że gole do własnej bramki.
    Cytuj
  • FabianM 3 lut 2011, 14:24
    Co mi po pistolecie jak bałbym się go użyć. Napada mnie ktoś w domu to wydawałoby się, że mam prawo użyć wszelkich możliwych sposobów, aby odeprzeć atak. Ale nie u nas. Sąd bada - jak to się nazywa - stopień obrony koniecznej. To jest ABSURD.
    Ktoś w moim własnym domu mnie napada a ja mam uważać czy nie przekroczyłem jakiejś tam granicy, której na dodatek nie ma i nie ma jej definicji.
    Cytuj
  • 230V 3 lut 2011, 16:57
    Broń w kiszeni i myślisz że jesteś MACHO.
    Machniesz pistoletem i gościu jesteś , wszyscy mają się ciebie bać bo ty tu rządzisz. Małpie nie daje się brzytwy bo sobie krzywdę zrobi.
    Cytuj
  • CBA_ABW 3 lut 2011, 18:13
    Z tym łatwiejszym dostępem to ja bym nie przesadzał. Wcale tak nie będzie. Poprawiono kilka przepisów i tyle.
    Dalej będzie trzeba wykazać po co nam broń i że istnieje ponad przeciętne zagrożenie dla naszego życia. Jakoś nie widzę tu żadnych zmian.
    Cytuj
  • Enzon 3 lut 2011, 21:36
    Broń to nie wszystko. Trzeba się umieć nią posługiwać. Jeden ruch nie tak i możesz zastrzelić siebie lub osoby ci bliskie.
    O taką broń trzeba dbać, dobrze ją zabezpieczyć i nie można jej nosić na ulicy.
    Cytuj
  • Zalto 3 lut 2011, 22:28
    Nawet gdyby było łatwiej dostać gnata to Polacy nie rzuciliby się na to. Pozwolenie na kosztuje kilkaset złotych, trzeba zdać egzaminy, odwiedzić lekarza z domu bez klamek, i cała masa innych drobnych i uciążliwych czynności.
    Sama broń też kosztuje nie wiem ile, ale na pewno nie 199 zł w promocji.

    Jeśli ktoś chce mieć coś na wzór ala pistoletu to nie trzeba mieć zezwolenia na posiadanie :

     broni palnej wytworzonej przed 1850 rokiem lub jej repliki;
     gromadzenia broni w zbiorach muzealnych;
     posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6mm;
     posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego;
     elektrycznych urządzeń obezwładniających o średniej wartości prądu do 10 mA;
     broni palnej pozbawionej cech użytkowych;
     posiadania broni pneumatycznej;
     broni sygnałowej używanej w ratownictwie, wzywaniu pomocy czy też rozpoczynaniu konkurencji sportowych.
    Cytuj
  • C_ZAK 3 lut 2011, 23:29
    Opłatę za egzaminy pobiera się w wysokości :
    - do ochrony osobistej 500 zł
    - do celów sportowych 800 zł
    - do celów kolekcjonerskich 1000 zł
    - do celów pamiątkowych 400 zł
    - do celów szkoleniowych 1000 zł /stawka odpłatności za egzamin związany z ubieganiem się o wydanie pozwolenia na broń w celach szkoleniowych dla nauczycieli realizujących z szkołach lub szkołach wyższych zajęcia z przysposobienia obronnego wynosi 100 zł/
    - do innych celów 600 zł.
    Dla kolekcjonerów jest to 1000 zł plus jeszcze więcej za broń. Tania zabawa to to nie jest.
    Cytuj
  • Skrawacz 4 lut 2011, 6:18
    Dla mnie absurdem jest to, że na broń muszę mieć pozwolenie a na samochód nie. Ile osób co roku ginie w wypadach samochodowych a ile od strzałów? Statystyki są tu bezwzględne, samochód to grorsza broń niż pistolet czy inne boom boom.
    Cytuj
  • FabianM 4 lut 2011, 8:02
    Skrawacz napisał:Dla mnie absurdem jest to, że na broń muszę mieć pozwolenie a na samochód nie. Ile osób co roku ginie w wypadach samochodowych a ile od strzałów? Statystyki są tu bezwzględne, samochód to grorsza broń niż pistolet czy inne boom boom.
    I to jest racja. W wypadkach ginie więcej ludzi niż od strzału. Nikt jednak nie wymaga, aby kierowca musial wykazać konieczność posiadania samochodu. Tak samo jak te dziadki co mają po 80 lat. Ledwo chodzi, ale za kierownicę siada. Co on zrobi jak trzeba nagle skręcić w lewo czy prawo? Przecież oni już refleksu nie mają.
    Cytuj
1 2 z 2  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum