Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

IKE - w jakim banku?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

IKE - w jakim banku?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Aquarella 26 lip 2012, 15:44
    Witam!

    Ostatnio zastanawiałam się nad założeniem indywidualnego konta emerytalnego. W jakim banku polecacie IKE?

    Pozdrawiam uśmiech
    Cytuj
  • zylek 27 wrz 2012, 11:23
    To nie jest dobry sposób na oszczędzanie, ani inwestowanie swoich środków. Odsyłam was tutaj Nie mówię o przejmowaniu takich nieruchomości, lecz o niewielkim udziale w nieruchomości. Już samo to wiele daje.
    Cytuj
  • patrycjakon 13 lis 2012, 19:26
    Aquarella napisał:Witam!

    Ostatnio zastanawiałam się nad założeniem indywidualnego konta emerytalnego. W jakim banku polecacie IKE?

    Pozdrawiam uśmiech
    Ja posiadam IKE w PKO. Wybrałam je przede wszystkim ze względu na elastyczność wpłat (minimalna kwota to 50zł) i fakt, że opłata manipulacyjna pobierana jest tylko raz- do końca 2012 jest nie więcej niż 150zł
    Cytuj
  • shotiba 15 lis 2012, 15:14
    Też posiadam IKE w PKO, ponieważ sam decyduje ile chcę wpłacać na ubezpieczenie domu. Taka elastyczność mi odpowiada, ponieważ są miesiące, w których człowiek musi przeznaczyć na coś innego pieniądze niż ubezpieczenie domu.

    Cytuj
  • patrycjakon 17 lis 2012, 13:37
    W IKE i IKZE składki są elastyczne. Wpłacając nawet po 50 czy 100zł miesięcznie po jakimś czasie uzbieramy spory kapitał.
    Cytuj
  • Elwirra 11 gru 2012, 22:10
    IKE czy IKZE to dobry sposób na dodatkowe zabezpieczenie emerytalne, jednak wydaje mi się, że może to być za mało, patrząc na średnią wysokość wypłacanych obecnie emerytur, a ma być jeszcze gorzej. Z resztą najlepiej inwestować w kilka instrumentów finansowych, może nam to przynieść większe zyski.
    Cytuj
  • erykit 19 gru 2012, 18:07     (ostatnio zmieniony przez autora 19 gru 2012, 18:07, w całości zmieniany 1 raz)
    Posiadam konto IKE w PEKAO S.A. wpłaciłem 500 zł w ubiegłym roku aby przetestować jak to będzie działało. I powiem wam że z tych 500 zł zarobiłem 35 zł uśmiech Tak więc jestem spokojny o moją emeryturęuśmiech
    Cytuj
  • patrycjakon 23 gru 2012, 13:47
    prognozy dotyczące przyszłej emerytury są jakie są, dlatego lepiej wziąć sprawę w swoje ręce
    Cytuj
  • Elwirra 29 gru 2012, 17:11
    Zawsze bezpieczniej inwestować mniejsze kwoty w różne instrumenty. Ryzyko jest jednak zawsze, bez względu na to czy sami inwestujemy, czy wybieramy fundusze ze składką regularną. Można też więcej zarobić niż na lokacie.
    Cytuj
  • Agnieszkka 30 gru 2012, 12:37
    Co nie zmienia faktu, że lepszy mały stabilny zysk, niż nic. Dodatkowa forma oszczędzania w postaci polisy daje ochronę i dodatkowe środki na różne cele. Państwowe emerytury są niskie a służba zdrowia nie zapewni bezpieczeństwa, więc chcąc nie chcąc trzeba mieć jakiś zapas gotówki.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum