Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Kto nie płaci abonamentu RTV, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kto nie płaci abonamentu RTV

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Road66 7 lut 2011, 6:37
    tak wygląda formularz składany na Poczcie o tym, że chcemy skorzystać ze zwolnienia na abonament



    Cytuj
  • paragraf54 7 lut 2011, 7:05
    Poczta wysyłała coś takiego – w tym roku pewnie ponowi akcję

    "W przypadku braku uregulowania należności zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje obciążenie dodatkowymi kosztami prowadzonej egzekucji".

    I tyle może Poczta, bo obecny stan prawny nie pozwala na egzekwowanie przez operatora publicznego opłat abonamentowych w trybie przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, mimo iż art. 7 ust. 3 ustawy o opłatach abonamentowych stanowi, że przepisy tej ustawy stosuje się do opłat abonamentowych. Jednak ustawa nie określa przedawnienia zarówno co do obowiązku uiszczania opłat abonamentowych wynikającego wprost z ustawy, jak i uiszczania należności z tytułu braku rejestracji odbiorników RTV ustalanych w drodze decyzji administracyjnej; nie ustala też terminu zapłaty wymaganej należności w razie stwierdzenia używania odbiorników bez rejestracji ani nie upoważnia do tego organu wydającego decyzję.

    I prawo sobie a życie sobie. Ale wiele osób jak dostanie pisemko z wyrazem „egzekucja” i „komornik” to mocno pobudza wyobraźnie.
    Cytuj
  • Celebryt 7 lut 2011, 9:10
    Skoro nazywają to abonamentem to mogę z niego zrezygnować albo nie chcieć mieć go wcale. A jeżeli mam już kablówkę to przecież już płacę abonament - nie oglądam za darmo - i jeszcze mam dodatkowo płacić za to samo? a raczej za te ich niewydarzoną telewizję? Czy sieci kablowe nie płacą państwu za korzystanie i rozpowszechnianie ich programów?.
    Dwa razy za to samo.
    Cytuj
  • 100euro 7 lut 2011, 11:02
    Nie dwa razy za to samo tylko umowa z operatorem kablówki to umowa cywilnoprawna i to jest co innego niż umowa z kablówką. Płać i płacz.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum