Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Opłacanie podatków w supermarkecie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Opłacanie podatków w supermarkecie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • RORek 17 paź 2011, 12:35
    Od 24 października osoby fizyczne i mikrofirmy będą mogli opłacać podatki w supermarkecie a dokładniej w okienku finansowym, który spełni wymagania KNF. To w sumie dobry pomysł, bo nie będzie trzeba ani kicać do US ani do banku aby to opłacić, bo jednak nie wszyscy mają konta bankowe. Moim zdaniem to się sprawdzi.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 17 paź 2011, 16:15
    Takie możliwości stwarza nowela ustawy o usługach płatniczych podpisana przez Prezydenta 8 września 2011.
    W sumie to nic takiego, bo to tylko implementacja prawa UE, a nie akt dobrej woli i troski rządu o obywateli.

    Na podstawie nowych przepisów na rynek mogą wejść nowi dostawcy: instytucje płatnicze oraz biura usług płatniczych. Instytucja taka, po otrzymaniu zezwolenia KNF albo odpowiedniego organu nadzoru jednego z państw członkowskich, będzie mogła świadczyć usługi w UE. Do usług płatniczych zaliczane będzie m.in. prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty gotówki, przelewy, zlecenia.

    Jeśli ktoś korzystał z okienek kasowych to dla niego dobrze. Inne osoby mogą się obawiać czy wszystko zostanie opłacone na czas.
    Cytuj
  • Druid 17 paź 2011, 17:51
    Pożyjemy zobaczymy jak to będzie, bo wszelkie niedociągnięcia wyjdą przy okazji kłopotów.
    Szczerze mówiąc o takich możliwościach nie słyszałem. Czy to się sprawdzi, no nie wiem, to w końcu podatki,
    a z fiskusem nikt nie lubi mieć do czynienia.
    kiedyś dostałem wezwanie do US i na samo to aż mi serce stanęło i przez całą noc nie mogłem spać. Widziałem już sprawy, sądy i takie tam. Okazało się, że to była tylko jakaś formalność. Nie życzę nikomu listów z US.
    Cytuj
  • bankowy77 17 paź 2011, 20:45
    Tak jak wspomniał 500nowelizowany to tylko wdrożenie przepisów UE, bo ustawa o usługach płatniczych implementuje do polskiego systemu prawnego dyrektywy 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r. ws. usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Dyrektywa zakłada pełną harmonizację, czyli ma na celu zapewnienie jak najszerszego ujednolicenia przepisów normujących kwestie związane ze świadczeniem usług płatniczych w poszczególnych państwach Unii Europejskiej.

    U nas w Polsce tzw. biura płatnicze nie mogą wykazywać miesięcznego obrotu większego niż 500 tys. euro. To jest wynik nacisków Związku banków Polskich, które obawiały się odpływu klientów. Ale i tak pomysł jest dobry, bo w końcu podatnicy będą mieli większy wybór - iść do US, ale te rzadko prowadzą własne kasy, iść do banku czy do pośrednika.
    Cytuj
  • Firma24 18 paź 2011, 0:23
    Odnośnie biur płatniczych to polecam komunikat KNF
    [url=http://www.knf.gov.pl/Images/KNF_nadzor_nad_platniczymi_26_wrzesnia_2011_tcm75-27771.pdf]Komunikat w sprawie nadzoru nad dostawcami usług płatniczych, pdf[/url]

    Tu jest takie info:
    ⇒ warunki uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności przez instytucje płatnicze – konieczność wniesienia kapitału założycielskiego w wysokości od 20 tys. euro do 125 tys. euro w zależności od zakresu usług, posiadania funduszy własnych
    dostosowanych do podejmowanego ryzyka, zapewnienia ostrożnego i stabilnego zarządzania działalnością, posiadania ubezpieczenia lub gwarancji bankowej zapewniającej wypłatę środków w razie niewykonania lub nienależytego wykonania
    transakcji, zleconych przez klientów.

    Za naruszenie tego ostatniego obowiązku KNF może nałożyć na biuro karę w wysokości do 100 tys. zł.

    Więc nie będzie to takie dzikie przekazywanie pieniędzy jak to jest w przypadku tych różnych afer gdzie klient opłacił rachunek, a kasa nie doszła. Skutek był taki, że człowiek został się bez kasy, bez opłaconego rachunki i często miał sprawę sądową o niepłacenie należności.
    Cytuj
  • GazetaCodzienna 18 paź 2011, 8:06
    Tak wysoki kapitał założycielski do 125 tys. euro może być istotną przeszkodą. Biuro pośrednictwa??? przecież takiego kapitału nie musi mieć spółka z o.o. a akcyjna się o to ociera. To jakiś bubel prawny, który nie będzie funkcjonował.
    Cytuj
  • bankowy77 18 paź 2011, 9:41
    nie moment to nie tak.


    Zezwolenie na takie pośrednictwo muszą uzyskać między innymi wszyscy wydawcy kart, agenci rozliczeniowi, integratorzy płatności internetowych, operatorzy płatności mobilnych, podmioty oferujący przekazy pieniężne i umożliwiający opłacanie rachunków (chyba, że oferują usługi wyłączone z zakresu ustawy, m.in. transakcje czysto gotówkowe, tzw. cash back, płatności mobilne za produkty i treści cyfrowe, transakcje instrumentami płatniczymi o ograniczonym zakresie zastosowania, wypłaty z niezależnych bankomatów).

    Odnośnie tych 125 tys. euro kapitału dotyczy własnie tych sytuacji.

    Tzw, biura pośrednictwa muszą mieć gwarancje bankową lub ubezpieczenie i ich ten kapitał nie dotyczy.
    Cytuj
  • GazetaCodzienna 18 paź 2011, 12:45
    a to widocznie źle zrozumiałem.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum