Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Reklamacja przesyłki kurierskiej, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Reklamacja przesyłki kurierskiej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eru 7 sty 2011, 18:09
    Jeśli ktoś przyjął przesyłkę i jej nie sprawdził to lipca, Nic nie może reklamować.
    W art. 545 § 2 Kodeksu Cywilnego nałożono na kupującego obowiązek sprawdzenia przesłanej rzeczy.

    "W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju: jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika."
    Cytuj
  • Andorek 7 sty 2011, 20:42
    Za Gazetą Podatkową z 2009 roku:

    Przykłady kwestionowanych przez UOKiK klauzul ograniczających prawo konsumenta do reklamacji:

    1) Reklamacje winny zgłaszane być na piśmie w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od momentu powstania roszczenia pod rygorem utraty prawa do ewentualnych roszczeń.
    2) Firma kurierska nie rozpatruje żadnych reklamacji do momentu przedstawienia przez klienta dowodów uiszczenia wszelkich należności, opłat, kosztów i innych wydatków poniesionych przez firmę.
    3) Reklamacje wniesione po terminie, niekompletne lub zgłoszone przez osobę nieuprawnioną traktowane są jako reklamacje niewniesione.

    Na poczcie chyba jest tak, ze ta odpowiada do wysokości trzykrotności opłaty za znaczek?
    Cytuj
  • Vatowiec 28 sty 2011, 10:24
    A co ostatnio stwierdził Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 25 stycznia 2011 roku (P 8/08), że zgodna z konstytucją jest regulacja prawa pocztowego wprowadzająca ograniczenie odpowiedzialności operatora publicznego za niewykonanie lub nienależyte wykonanie powszechnej usługi pocztowej, niebędące równocześnie czynem niedozwolonym, jedynie do zakresu określonego tą ustawą.

    Kobieta opłacała coś przelewem pocztowym. Ten nie dotarł na czas i kobieta straciła ponad 2 tysiące zł. Zwróciła się o wyrównanie strat, a Poczta Polska zwróciła jej... 5-cio krotność opłaty za przekaz pocztowy czyli jakieś 30 zł. No i Trybunał stwierdził, że to zgodne z konstytucją. I to ma być niby kraj praworządny, gdzie dotowana instytucja nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie wyrządziła.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum