Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie na życie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pati09 6 lut 2013, 1:37
    saski-p napisał:
    pati09 napisał:Według mnie dużo lepsze jest ubezpieczenie połączone z inwestowaniem. Nie dość, że zabezpieczasz siebie i rodzinę na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia czy śmierci to jeszcze odkładasz dodatkowe środki na emeryturę.
    Fakt. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób wpłacane na część inwestycyjną pieniądze będą inwestowane?
    Pieniądze mogą być inwestowane w produkty IKE i IKZE, ale również istnieje możliwość samodzielnego określania zakresu inwestycji bądź skorzystanie z gotowych portfeli, które różnią się poziomem ryzyka i potencjału zysku.
    Cytuj
  • saski-p 6 lut 2013, 12:03
    pati09 napisał:
    saski-p napisał:
    pati09 napisał:Według mnie dużo lepsze jest ubezpieczenie połączone z inwestowaniem. Nie dość, że zabezpieczasz siebie i rodzinę na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia czy śmierci to jeszcze odkładasz dodatkowe środki na emeryturę.
    Fakt. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób wpłacane na część inwestycyjną pieniądze będą inwestowane?
    Pieniądze mogą być inwestowane w produkty IKE i IKZE, ale również istnieje możliwość samodzielnego określania zakresu inwestycji bądź skorzystanie z gotowych portfeli, które różnią się poziomem ryzyka i potencjału zysku.
    Rozumiem. W zasadzie przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że oszczędzanie na przyszłą emeryturę w tym wypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Przynajmniej nie będę musiał martwić się o swój poziom życia na emeryturze.
    Cytuj
  • pati09 7 lut 2013, 19:44
    Jeżeli chodzi o nasze przyszłe emerytury to jest to temat dość kontrowersyjny, ale wiem, że na dzień dzisiejszy moja nie mogłaby zapewnić mi życia na dotychczasowym poziomie. Dlatego sama też postawiłam na takie ubezpieczenie połączone z inwestowaniem.
    Cytuj
  • saski-p 9 lut 2013, 12:22
    Fakt. Tutaj za pomocą jednej polisy oprócz ochrony życia możemy również zapewnić sobie godne życie na emeryturze a także odłożyć na przyszłe potrzeby finansowe.
    Cytuj
  • fajqa 11 lut 2013, 21:47
    HDI ma w I wariancie ochronę:

    Mienia (poza mieniem wartościowym)
    Odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym
    Następstw nieszczęśliwych wypadków
    Assistance
    Domu letniskowego

    a w II wariancie:

    Mienia
    Odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym
    Następstw nieszczęśliwych wypadków
    Szyb i przedmiotów szklanych od stłuczenia
    Dewastacji
    Kosztów ochrony prawnej
    Nagrobków
    Assistance
    Domu letniskowego

    W Hdi rodzina są takie rodzaje assistance


    Dom Assistance
    Medyczne Assistance
    Auto Assistance
    Cytuj
  • HannaG 14 lut 2013, 11:25
    Również jestem na etapie poszukiwań ubezpieczenia na życie. Ostatnio znajomy polecił, żebym zobaczyła w ofercie mBanku, bo podobno tez mają różne pakiety. Korzystał ktoś może?
    Cytuj
  • Elwirra 21 lut 2013, 1:23
    Ogólnie nie mam miłych wspomnień ze współpracy z mBankiem, ale uważam, że trzeba przeanalizować różne opcje. Najważniejsze, to patrzeć na to co Ciebie interesuje a nie na to czy oferta jest atrakcyjna cenowo. W ubezpieczeniach cena zależy od rozbudowania polisy, im większą chcesz mieć ochronę, tym wyższą składkę trzeba płacić.
    Cytuj
  • saski-p 21 lut 2013, 14:28
    Wszystko zależy od tego czego oczekuje się od ubezpieczenia. Czy ma być typowo ochronne czy może zawierać w sobie również część inwestycyjną. Warto też dowiedzieć się czy dana polisa ma umowy dodatkowe, tak by dostosować ją indywidualnie do swoich potrzeb.
    Cytuj
  • pati09 22 lut 2013, 23:57
    Im wcześniej zdecydujemy się na ubezpieczenie na życie, tym więcej zyskamy, ponieważ wielkość składki oraz suma ubezpieczeniowa zależą przede wszystkim od naszego wieku, stanu zdrowia, a także czasu trwania polisy. Bardzo często wykupując polisę na życie, trzeba poddać się badaniom lekarskim oraz potwierdzić w formie ankiety ważne informacje na temat trybu życia, ewentualnych nałogów czy pasji, które czasem mogą być niebezpieczne dla zdrowia lub życia. Nasze odpowiedzi muszą być prawdziwe, w przeciwnym razie może nastąpić odmowa wypłaty odszkodowania.
    Cytuj
  • favorki 23 lut 2013, 9:03
    @Pari09

    Zwróciłaś uwagę na bardzo ważną rzecz, że kluczowym dla wysokiej pewności wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia na życie jest prawdziwość danych, zwłaszcza tych dotyczących stanu zdrowia, przebytych chorób i nałogów.

    Gdy wniosek o wypłatę odszkodowania trafia do ubezpieczyciela, zrobi on wszystko co w jego mocy, aby sprawdzić czy pierwotna deklaracja osoby ubezpieczanej jest zgodna z prawdą. Jeżeli coś się nie będzie zgadzać (np ubezpieczyciel udowodni zatajenie jakiejś choroby lub palenia papierosów) to odmowa wypłaty odszkodowania niemal pewna.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Zwrot podatku