Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Kopiowanie zdjęć z innych stron

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kopiowanie zdjęć z innych stron

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gizmodo 27 lis 2010, 9:14
    Mam prywatnego bloga na którym czasem sobie piszę. Wstawiam filmiki z takich serwisów jak Youtube lub Vimeo. Swoją stronę chciałbym ozdobić wykorzystując zdjęcia z innych stron internetowych jak Onet czy Interia.
    Wydaje mi się, że mogę to robić, bo są one już upublicznionie. Takie fotki bardzo by mi się przydały.
    Cytuj
  • paragraf54 27 lis 2010, 13:05
    Towar w sklepie też został upubliczniony. Czy to oznacza, że każdy może sobie wejsc i go wziąć? Pewnie koledze chodzi o prawa autorskie a dokładniej czy ich nie złamie jak wykorzysta fotkę.
    Cytuj
  • gizmodo 27 lis 2010, 15:51
    No właśnie, czy ktoś może się przyczepić. Do filmików Youtube nie bo nie mam ich na stronie tylko są odtwarzane za pomocą takich specjalnych skryptów.
    Cytuj
  • OpenUser 27 lis 2010, 18:44
    Kopiować zawsze można tylko należy się liczyć z odpowiedzialnością.
    Zamieścić można legalnie cudze zdjęcie, ale nalezy mieć zgodę autora.

    Zdjęcia ze stron internetowych można kopiować tylko na własny użytek, aby sobie ustawić tapetę na komputerze, pokazać znajomym itd.

    Nawet jeśli umieściłbyś cudze zdjęcie na blogu, to nikt by tego nie zauważył, ale np. zarówno PAP jak i gazety współpracują z firmami tropiącymi kopiowaczy wielki uśmiech
    Cytuj
  • gizmodo 27 lis 2010, 19:48
    Ale takie strony jak demotywatory czy inne wykorzystują zdjęcia innych i podają źróło. Też tak mógłbym.
    Cytuj
  • Fotok 27 lis 2010, 23:35
    Nawet korzystając ze zdjęć wikipedii można złamać prawo.
    Poczytajcie choćby ten tekst.

    "Czy na pewno wiemy, jak korzystać ze zdjęć na wolnych licencjach?"
    http://pl.wikinews.org/wiki/Czy_na_pewno_wiemy,_jak_korzystać_ze_zdjęć_na_wolnych_licencjach%3F

    Onet czy Interia wykorzystują masę zdjęć, ale za to płacą.
    Jeśli ty wykorzystasz fotę z Onetu a autor ciebie namierzy tak ci przywali odszkodowaniem, że popamiętasz raz na zawsze.
    Cytuj
  • Holo_gram 28 lis 2010, 0:40
    Ja z kolei zalecam zapoznanie się z obszernym artykułem

    Wykorzystanie cudzych zdjęć w albumie – czy potrzebna zgoda autorów zdjęć?http://www.eporady24.pl/wykorzystanie_cudzych_zdjec_w_albumie_czy_potrzebna_zgoda_autorow_zdjec,pytania,17,57,1930.html

    Nawet zamieszczenie własnego zdjęcia z kimś koło siebie może być naruszeniem prawa, jeśli ta osoba nie wyraziła zgody na publikację swojego wizerunku. Zdjęcie nie musi być przy tym podpisane np. z lewej jestem ja a z prawem Kowalski - Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 18 listopada 2009 r. (sygn. akt I OSK 667/09).
    Cytuj
  • gizmodo 28 lis 2010, 1:02
    No dobra. Nie wolno wykorzystywać fotek z innych stron na swoim blogu (chyba że się zapłaci). Ale są jakieś serwisy oferujące darmowe grafiki czy coś w tym stylu.
    Cytuj
  • SawkaE 2 gru 2010, 9:09
    Ja bym wzięła swój aparat i sama pocykała parę zdjęć. Nie musisz się nikogo prosić o zgodę na publikację, bo to twoje zdjęcia.
    Cytuj
  • LaikPC 2 gru 2010, 9:18
    Kiedyś korzystałem z takiego jednego serwisu bodaj scx.hu czy jakoś tak. Można tam znaleźć również darmowe zdjęcia.
    Nie wszystkie można dowolnie wykorzystać ale to i tak już coś.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Poprzednia: Kino 5D