Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Usuwanie z pulpitu pustych plików 0 bajtów

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Usuwanie z pulpitu pustych plików 0 bajtów

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Jobseeker 4 lis 2010, 9:24
    Mam taki mały duży problem.

    Na komputerze na pulpicie mam parę pustych plików, których nie mogę za nic usunąć.
    Pliku mają zero bajtów, nie można ich nadpisać, zmienić nazwy. W ogóle nie mają przypisanej ikonki.
    Wszystkie programy typu unloker nie działają, bo nie mogą usunąć plików których nie ma (zostały tylko puste oznaczenia).
    Jak klikam na pliku delete to wyskakuje komunikat:
    Nie można znaleźć tego elementu
    Prawdopodobnie elementu nie ma już na C:...Desktop. Sprawdź lokalizację elementu i spróbuj ponownie.
    Ja już nie wiem co z tym robić
    Cytuj
  • Holo_gram 4 lis 2010, 13:25
    To urok systemu Windows. Ten problem był w Windowsie 2000, XP, Viście i dalej jest w Windows 7.

    Miałem taki sam problem z tym, że nie mam pojęcia jak te pliki na pulpicie się znalazły. Tak naprawdę jest to tylko pozostałość po czymś. Nie udało mi się usunąc plików 0 bajtów zwanych (plik-duch) w jakiś systemowy sposób.
    Jest taki programik o nawie DelinvFile, który usuwa wszystko. Jest on dostępny w wersji trial na 30 dni.
    Innym sposobem jest ściągnięcie sobie linuksa Ubuntu 10.10 wypalenie go na płycie CD i uruchomienie w wersji live. Spod Ubuntu na pewno usuniesz puste pliki. Jeśli masz windows 7 (nawet 64 bit) to polecam właśnie Ubuntu 10.10, bo poprzednia edycja Ubuntu 10.04 nie widziała tych plików.
    Cytuj
  • Basia26 4 lis 2010, 14:07
    Nie ma jak linuks. Te pliki to jak jakaś zaraza. Też coś takiego miałam i linuks pomógł.
    Cytuj
  • PlugandPlay 15 gru 2010, 16:45
    Takie pliki a w zasadzie ikonki to zmora. Zajmują miejsce na pulpicie. Nie da się tego usunąć i wkurza to najbardziej.
    Te wszystkie Windowsy widać to to samo. Skoro taki problem jest w XP i Viscie i 7 to zmieniają tam chyba tylko wygląd layoutu.

    Cytuj
  • Komputerowiec 15 gru 2010, 17:02
    Szczerze mówiąc to ja też nie znalazłem rozwiązania tego problemu z poziomu Windowsa.
    Używając Ubuntu 10.10 (najlepiej) to jakiś półśrodek. Skuteczny, ale nie każdy ma czy używa linuksa.
    Ale jak widać linuksem można rozwiązań windowsowy problem.
    Cytuj
  • LaikPC 15 gru 2010, 18:25
    Też kiedyś miałem taki problem. Gdy chciałem to badziewie usunąć to wyskakiwał taki komunikat

    Nie można znaleźć tego elementu
    Prawdopodobnie elementu nie ma już na c:....Pulpit.
    Sprawdź lokalizację elementu i spróbuj ponownie.
    Rozmiar pliku: 0 bajtów

    Naściągałem się róznych programów jakiś Eraser, LookHunter czy jakoś tak. I nic to nie dało. Ponieważ na pulpicie było tego sporo i było to denerwujące zaniosłem do serwisu, A tam za 60 dych mi to zrobili.

    Teraz wiem jak z tym walczyć.
    Cytuj
  • Jobseeker 15 gru 2010, 21:22
    Rada z linuksem pomogła. Nie znam się na linuksie ale poszło bez problemów. Szkoda tylko, że dało się usunąć plików z poziomu windowsa.
    Ten system jest płatny i powinni jakoś pomóc w rozwiązywaniu takich problemów.
    Cytuj
  • Procek4 16 gru 2010, 0:07
    Kiedyś linuks pobije windowsa i wtedy M$ otworzy oczy.
    Może kiedyś ich wytwory były czymś wyjątkowym, ale teraz to jakich chłam.
    Cytuj
  • Watcher 16 gru 2010, 1:19
    Ja jeszcze nie miałem problemów z pustymi plikami ale faktycznie to dziwnie wygląda jak nie da się czegoś usunąć.
    A może to chodzi o prawa administratora czy coś w tym rodzaju.
    W windows7 mimo że jest się na koncie admina, to nie ma się uprawnień admina. Trzeba coś tam ustawić.
    Cytuj
  • Bambuss 11 kwi 2013, 10:24
    Na linuksie nie ma takich problemów, usuwasz to usuwasz. Jako, że zajmuje się twardymi dyskami to trwałe usuwanie danych z komputera to była moja zmora. Ale w końcu się nauczyłem, że jak nie można czegoś usunąć z poziomu Windowsa to trzeba zarzucić linuksa. Zacząłem nawet formatować dysku przez xbuntu, bo wydaje mi się że jest trochę szybsze. I zajmuje mniejszego pendrive’a wielki uśmiech
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum