Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co jest z Viburcolem?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co jest z Viburcolem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • hanka100 15 lip 2012, 15:14
    Witajcie! Pewnie już ci co mają dzieci zdążyli usłyszeć o tym, że wprowadzili Viburcol na receptę. Dla mnie jest to niepojęte. Nie podano żadnej przyczyny tego stanu, a utrudnili tylko życie rodzicom. Dlatego nie zgadzajmy się z tą decyzją i podpiszmy petycję
    Cytuj
  • toster 17 lip 2012, 5:15
    mam pytanie
    czy to że lek jest na recepcie nie oznacza żę jest refundowany??? czyli w teori tańszy??? słyszałem że lek jest dobry, co do receptry to nie wiem czy można jakoś to zmienić.
    czy taka ankieta coś da???
    Cytuj
  • mirka03 17 lip 2012, 10:57
    Ja niestety sam,a na własnej skórze przekonałam się o tym ostatnio. Poszłam po Viburcol do apteki a tam proszą mnie o receptę! Zrobiłam 'wielkie oczy' podziękowałam i wyszłam! To zupełna głupota aby lek homeopatyczny był na receptę żadna mama nie ma czasu na spędzanie godzin w kolejce do lekarza! skrzywienie Głupota!!
    Cytuj
  • toster 19 lip 2012, 10:12
    musiałaś podziękować bo i tak by ci nie sprzedali język
    fakt z tymi receptami to problem, bo teraz trzeba czekac w kolejce do lekarza i lek otrzymamy na drugi dzień, praktycznie może już nie być nawet potrzbny wówczas.

    to jest nasza jedyna nadzieja jeśli duża ilość osób się pod tym podpisze
    Cytuj
  • mirka03 19 lip 2012, 12:45
    O proszę! Bardzo fajny pomysł z tą petycją! Bardzo mi się podoba, trzeba coś robić. Niech ktoś w końcu zwróci uwagę na problemy które nas otaczają. Może wtedy zamiast mieć coraz trudniejsze życie będzie inaczej. Bo jak na razie rząd idzie w bardzo złym kierunku. Ja jestem jak najbardziej na TAK . I zachęcam również innych do podpisywania się pod petycją. uśmiech
    Cytuj
  • hanka100 1 wrz 2012, 10:39
    Sytuacja opisana w tym wydarzeniu na FB wskazuje, że Viburcol powinien być normalnie ogólnodostępny. Jest bezpieczniejszy niż paracetamol, a to właśnie ten środek lekarze teraz w zamian przepisują.
    Cytuj
  • 25 wrz 2012, 14:26
    Świetny pomysł z tą petycją. A tak w ogóle to Viburcol C jest na receptę a Viburcol N można normalnie kupować w aptekach uśmiech
    Cytuj
  • hanka100 27 wrz 2012, 16:46
    Ale teraz już chyba nie ma tego viburcolu n. Przynajmniej ja nie spotkałam. A tak w ogóle te dwa rodzaje "n" i "c" się czymś różnią? Czy to chodzi tylko o regulacje prawne, by lek homeopatyczny wprowadzić na receptę?
    Cytuj
  • 5 lis 2012, 19:59
    Producent zmienił tylko nazwę, poza tym niczym się nie różnią. Ich skład jest taki sam uśmiech
    Cytuj
  • mirka03 6 lis 2012, 14:22
    Tak Viburcol C i Viburcol N nie różnią się zupełnie niczym !!!! To jest ten sam lek . Nazwa zmieniła się tylko dla tego że jeden z nich po zmianach które zaszły po decyzji NFZ-U , czyli że Viburcol został wpisany na listę środków na receptę. Chodzi tylko i wyłącznie o to ! uśmiechuśmiechuśmiech Pozdrawiam Wszystkich ! Z tego co wiem to coraz więcej leków tak ma, że bez powodu są wpisywane na listę ! Bez sensu !
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum