Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jaki wiek dobry na pierwsze kolczyki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki wiek dobry na pierwsze kolczyki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie
  • apolonia 26 lip 2010, 17:00
    Moja córeczka ma już pięć lat. Niektóre koleżanki z przedszkola mają już przekłute uszy. Czy sądzicie, że to odpowiedni wiek, żeby przekłuć jej uszy? Mam pewne obawy, że to zbyt wcześnie, ale może ktoś mnie przekona, że jestem w błędzie, zwłaszcza, że córeczka zaczyna nie dawać mi spokoju...
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 26 lip 2010, 23:27
    Czyli rozumiem, że mała sama chce już mieć przekłute uszka tak? W takim razie ja bym uznała, że nadszedł czasuśmiech Pomyśl tylko o maleńkich, przylegających kolczykach na wkręty, broń Boże wiszących, bo takie dziecko łatwo może zrobić sobie krzywdę. No i oceń czy dobrze zniesie przekłuwanie, bo chociaż sam zabieg nie zdąży zaboleć, to potem nie zawsze sie idealnie przyjmują kolczyki, mojej siostrzenicy (7lat) trochę się paprało i mała marudziła, chociaż oczywiście też sama tego chciałauśmiech
    Cytuj
  • roxanna 27 lip 2010, 10:02
    Ja bym jeszcze poczekała na Twoim miejscu jakieś dwa lata... Takie małe dziewczynki z kolczykami jakoś mi się nie podobają, a do tego rzeczywiście po przekłuciu może pojawić się ropa, a jak będzie się babrać, to mała zapomni, że sama chciała i będzie zwyczajnie marudzić. Na pewno im większe dziecko tym łatwiej to zniesie.
    Cytuj
  • caipirinha 29 lip 2010, 14:03
    Niektórzy przekłuwają uszka już rocznym dziewczynkom! Co o tym sądzicie? Moim zdaniem to chore. Ale ja pamiętam ,ze jako siedmiolatka bardzo chciałam nosić kolczyki i mam się zgodziła, wtedy jeszcze ciocia pielęgniarka przekłuła mi uszy igłą do zastrzykówuśmiech Trochę bolało, ale byłam bardzo dumnauśmiechuśmiechuśmiech
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum