Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Na czym polega ZPJ?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Na czym polega ZPJ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casia1980 20 lis 2010, 23:57
    Chciałabym sprostować pewną rzecz. Wydaje mi się, że mylicie dwie rzeczy: policystyczne jajniki i zespół policystycznych jajników to nie jest to samo! Zespół to policystyczne jajniki plus szereg innych objawów. To pierwsze ma bardzo duzo kobiet, to drugie zdarza się o wiele rzadziej. Różnica drobna, ale jakże istotnaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • PannaDziewanna 21 lis 2010, 7:30
    Lekarze rzucają często jakieś hasła, nie tłumaczą o co chodzi i człowiek się stresuje. Podczas mojej wizyty u ginekologa też padło takie hasło. Musiałam się nieźle wysilić żeby wyciągnąć z niego wyjasnienia, pociągnęłam go za język, bo mu sie nie chciało za bardzo tłumaczyć...
    Cytuj
  • Lilijka 21 lis 2010, 11:18
    Ja pierwsze slyszę... Ale dobze wiedzieć! U mnie to się dopiero po badaniach okaże, ale na pewno lekarz użył okreslenia Zespół Policystycznych Jajnikówsmutny
    Cytuj
  • Piekarzowa 21 lis 2010, 12:21
    Nie wiadomo czy ten lekarz do końca kuma na czym polega różnicaprzymrużenie oka Nie martw się, zrób badania i zaczekaj na wyniki. Dopóki ich nie ma nikt nie stwierdzi czy możesz mieć tę chorobę. Po co się niepotrzebnie stresować...
    Cytuj
  • yellowphone 21 lis 2010, 13:30
    Dokładnie, nie przejmuj się, na pewno chodzi o policystyczne jajniki, też to mam i jedyny objaw to nieregularne miesiączki. To może mieć wplyw na płodność, ale łatwo sie to leczy. Idx na badania i głowa do góryuśmiech
    Cytuj
  • Zoe87 21 lis 2010, 16:23
    Chciałam Wam powiedzieć, a jestem w temacie, że ZPJ również można leczyć i można mieć dzieci. Tylko trzeba to właściwie zdiagnozować i leczyć, aby wywolać owulację. powinnaś zrobic sobie badanie na tzw wolny testosteron, tzn aktywna formę. Tak więc glowa do góry i na badaniauśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 21 lis 2010, 18:24
    To na czym to właściwie polega? Mam na myśli Zespół, nie same policystyczne jajniki...
    Cytuj
  • Zoe87 21 lis 2010, 22:10
    Ta choroba polega na tym, że w jajniku dochodzi do nadprodukcji męskich hormonów, głównie testosteronu. Zaburzony jest też poziom innych hormonów, co zakłóca dojrzewanie pęcherzyków Graafa. Komórki jajowe nie dojrzewają prawidłowo, bo pęcherzyk obumiera, a zamiest niego tworzy się torbiel (cysta) Ale mozna usunąć tętorbiel, wspomóc leczeniem owulację i umożliwić zajście w ciążę.
    Co do innych objawów to ten nadmiar hormonów męskich powoduje tycie, nadmierne owlosienie, problemy skórne.
    Cytuj
  • Blueberry28 22 lis 2010, 1:40
    Czyli rozumiem, że trzeba zrobic operację żeby można było zajść w ciążę tak?
    Cytuj
  • Zoe87 22 lis 2010, 8:28
    Trzeba usunąć torbiel, żeby uwolnić komórkę jajową aby było możliwe zapłodnienie. Ale robi się to laparoskopowo, czyli bez cięcia, przez malutkie dziurki.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum