Favore.plForumPozostałe tematy

Brak pieniedzy na wyprawkę szkolna. Co robić?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Brak pieniedzy na wyprawkę szkolna. Co robić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • sloneczko9 19 sie 2014, 9:39
    Nie sądzicie,ze obecnie ceny podręczników są zbyt wysokie? Szczerze to nie wiem jak poradzę sobie z wydatkami w tym roku, które niestety mnie przerosły. Sam koszt podręczników razem z tymi językowymi to ok 700 zł...
    Jest już druga połowa sierpnia a ja jeszcze nie kupiłam wszystkich rzeczy.
    Zbyt dużo dla mnie. Jakie jest rozwiązanie? Kredyt?
    Cytuj
  • 19 sie 2014, 21:26
    A czy muszą to być nowe podręczniki? Może trzeba odkupić od starszego rocznika lub poszukać w komisach?
    Cytuj
  • erykit 22 sie 2014, 7:35
    Właśnie taka jest obecna polityka . Niestety ale często wydawnictwa mają układy i kupno książek to niezły wydatek.
    Autorko jeśli już zastanawiasz się nad kredytem przeczytaj sobie ten artykuł:
    http://www.comperia.pl/skad-wziac-1000-zl-na-wyprawke-szkolna-raport-comperiapl.html - znajdziesz tam zestawienie ofert wszystkich banków w zakresie kredytu gotówkowego albo karty kredytowej ponieważ takie dwa rozwiązania masz do wyboru.
    Moim zdaniem jednak powinnaś postarać się o kredyt. MOze jest z tym więcej roboty ale jednak rrso jest niższe.
    Cytuj
  • sloneczko9 24 sie 2014, 12:11
    Niestety większość podręczników muszę kupić nowych. W zasadzie jedynie do jednego przedmiotu udało mi się zakupić używany podręcznik. Z tego głównie względu,ze szkoła po prostu wymaga nowych wydań ( co jest dla mnie paranoją ponieważ informacje nie mogły się tak szybko zmienić w dwa, no max 3 lata prawda?).
    Jeszcze nie chodziłam po bankach ale wydaje mi się,że w poniedziałek będę musiała się popytać jaki oferuje kredyty dla osób z małą zdolnością ( mam niewielkie zarobki).
    Może coś podpowiecie?
    Cytuj
  • fleszyn 25 sie 2014, 8:17
    Oj to może być problem ponieważ banki nie są takie chętne dawania kredytów osobom z niską zdolnością kredytową. Z drugiej strony nie będzesz brała dużej kasy ( wnioskuję,że ok 1000 zł prawda) ? To może jednak coś da się uzyskać.
    Na stronie jaką podał erykit możesz wpisać w jednym polu swój numer telefonu i powinien oddzwonić do Ciebie doradca kredytowy. Może warto byłoby jego się podpytać?
    Cytuj
  • sloneczko9 26 sie 2014, 7:42
    NO właśnie tak zrobiłam. Dzisiaj ktoś powinien oddzwonić i może uda się coś załatwić w banku.
    Wiem,że na pewno nie chcę brać niczego w instytucjach parabankowych. Czytałam o oprocentowaniu i jest jednak totalnie zbyt wysokie dla mnie.
    Tak więc może jednak uda się znaleźć normalny kredyt ...
    Cytuj
  • Ewelina_L 29 sie 2014, 20:19
    Najlepiej to się nie przejmuj zaleceniami szkoły i kup jakieś starsze wydanie. Różnice nie są duże, pewnie nawet w toku użytkowania nie zostaną zauważone.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Poprzednia: zarabiać w domu