Favore.plForumPozostałe tematy

Jak oszczędzać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak oszczędzać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • maniuta 11 sty 2014, 23:05
    Jakie znacie sposoby oszczędzania na rachunkach? Opłatach?
    Cytuj
  • nina_ky 12 sty 2014, 22:30
    Na opłatach raczej ciężko oszczedzać język ale zawsze możesz sobie zapisywać ile, gdzie, kiedy i na co wydawać - jeśli będziesz systematyczna to w końcu uda Ci się bardziej kontrolować wydatki
    Cytuj
  • oxytocin 13 sty 2014, 22:59
    jest coś takiego jak www.lepszaoferta.pl, w wyborczej czy jakiejś tam innej gazecie czytałem. Zmieniasz dystrybutora na tańśzego, jak przez tą lepszą ofertę to jeszcze masz ileś tam miesięcy nie płacenia za rachunki. usługa bezpłatna no i nastać się w kolejkach nie trza bo przez internet.
    Cytuj
  • maniuta 18 lut 2014, 2:38
    a korzystałaś sama z lepszej ofert?? Nie chcę się dać na coś naciągnać z neta, a dzisiaj to różnie bywa. Dlatego wolę wiedzieć, że ktoś korzystał i było naprawdę ok uśmiech
    Cytuj
  • zataraa2 18 lut 2014, 13:55
    sposób jest kilka, na pewno warto wyłączać urządzenia ze stanu czuwania, można poszukać innych dostawców usług i zawsze to jakaś oszczędność, przy zakupie sprzętów do domu kupować urządzenia z klasą minimum A, a najlepiej A++ albo i lepszą. Najbardziej prądożerna jest lodówka bo pracuje 24/h więc tutaj nie ma co oszczędzać tym bardziej, że to zakup na parę lat, sama kupiłam lodówkę LG klasy A++ rocznie w porównaniu z klasą A+ to jest jakieś 50 zł taniej, a z A to pewnie 100 zł, jak dla mnie to zawszejakaś oszczędność
    Cytuj
  • ElaW 25 lut 2014, 13:48
    zataraa2 napisał:sposób jest kilka, na pewno warto wyłączać urządzenia ze stanu czuwania, można poszukać innych dostawców usług i zawsze to jakaś oszczędność, przy zakupie sprzętów do domu kupować urządzenia z klasą minimum A, a najlepiej A++ albo i lepszą. Najbardziej prądożerna jest lodówka bo pracuje 24/h więc tutaj nie ma co oszczędzać tym bardziej, że to zakup na parę lat, sama kupiłam lodówkę LG klasy A++ rocznie w porównaniu z klasą A+ to jest jakieś 50 zł taniej, a z A to pewnie 100 zł, jak dla mnie to zawszejakaś oszczędność
    Dokładnie tak jest uśmiech. No i faktycznie najbardziej prądożerna jest lodówka. My po wymianie na lodówkę od lg taką side by side po mimo, że jest 2x większa od starej (na oko miała z 15lat stara) mniej prądu je uśmiech. Warto więc wymienić sprzęt na nowszy i o wyższej klasie uśmiech .
    Cytuj
  • zataraa2 8 kwi 2014, 12:50
    a który dokładnie model masz? Znajomi zastanawiają się nad zakupem lodówki, poleciłam im LG ale ja mam combi. Pojemna jest pewnie
    Cytuj
  • sonique321 24 cze 2014, 13:36
    Z tego co wiem to mając konto w ING można sobie ustawić też jakiś program oszczędnościowy, ale nie do końca się w tym orientuję.
    Cytuj
  • mietenkow 29 mar 2022, 20:45
    a nie wiem czy jeszcze mają coś takiego, szukam własnie
    Cytuj
  • filka 29 mar 2022, 21:27
    ale teraz to chyba lepiej oszczędzać na ppk, czytałam że to pozwala uciec przed inflacją, jak ostatnio sprawdzałam ile mam tam środków to byłam w szoku, wcale tego nie odczułam a mam tam prawie 5 tys
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: CALLAN