Favore.plForumPozostałe tematy

Jak wyczyścić piekarnik?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyczyścić piekarnik?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 z 4  
  • Barbra67 9 paź 2010, 22:47
    Witam wszystkich i proszę o radę, muszę wyczyścić strasznie zapyziały piekranik w mieszkaniu ciotki, którą się opiekuję. Ciocia beztrosko piekła sobie mięsko nie zważając na lejący się tłuszcz, do tego spalonego tłuszczu poprzywierały jakieś okruchy, no dramat to jest.
    U siebie stosuję plyn na bazie sody Frosch,ale przecieram regularnie, a w tym wypadku trzeba jakiejś drastycznej metody... znacie jakieś sposoby?
    Cytuj
  • Apoliner 9 paź 2010, 23:28
    Są w sklepach różne psikadła i mazidła do czyszczenia różnych powierzchni. Ja mam taki:

    do czyszczenia grilauśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 10 paź 2010, 7:01
    Oj, nie poelcam tego typu środków. Kiedys użyłam takiego cudownego spreju, piekarnik doczyściłam, chociaz nie idealnie, ale nie mogłam się pozbyć chemicznego zapachu. Jak piekarnik byl nagrzany to dosłownie gryzło w oczy. Za każdym razem sie bałam, że się potrujemyskrzywienie Teraz używam tylko płynu do naczyń.
    Cytuj
  • Barbra67 10 paź 2010, 8:26
    No tak, ale takich zabrudzeń samym płynem na pewno nie usunęsmutny
    Cytuj
  • Gaik 10 paź 2010, 11:33
    Ja używam odtłuszczacza kuchennego jakiejś włoskiej firmy, płyn ma jaskrawożółty kolor. Dziala rewelacyjnie, a jest chyba oparty na naturalnych skladnikach...
    Cytuj
  • nouv88 10 paź 2010, 15:21
    W Lidlu jest bardzo dobry środek z serii W5 Tani a za jaki skuteczny!
    Cytuj
  • Specyfinder 10 paź 2010, 16:10
    O, potwierdzam! W ogóle te produkty W5 są bardzo dobre. Używalem też np odplamiacza do prania.
    Cytuj
  • Paniusia 10 paź 2010, 17:06
    Soda na pewno sobie poradzi! Tylko w tak trudnym przypadku radzę użyć nie płynu, ale zwykłej sody oczyszczonej w proszku, nierozcieńczonej. Zwilżyć gąbką, potem posypać te silne zabrudzenia, poczekać trochę i umyćuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 10 paź 2010, 20:50
    Może chemiczne środki nie sa zbyt zdrowe, ale na stare, przypalone na węgiel kamienny brudy chyba nic innego nie podziała, bo ich nie da się nijak wodą zmiękczyć... Więc polecam użyć takiego preparatu czyszczącego, tylko najpierw podgrzać piekarnik do ok 50 st. A potem po prostu dokładnie wymyć wodą żeby te resztki spłukać... Przecież te produkty maja jakieś atesty, więc nie przesadzajmy...
    Cytuj
  • dorota-s2 30 paź 2010, 8:39
    uśmiech Witam,mam sprawdzony środek a właściwie wszystkie środki firmy Voigt.Są w niepozornych bałych butelkach plast.najczęściej są to koncentraty,dostępne we wszystkich sklepach gdzie są środki czystości,niedrogie,skuteczne,starczają na długo.Po wyczyszczeniu piekarnika należy go umyć dodając troszkę octu do wody a następnie do dużego garnka wlać trochę mleka ,zagrzać piekarnik wstawić mleko,jeszcze chwilę mocno podgrzać,z dużego garnka nie wykipi i tak zostawić,mleko wchłonie większość zapachów,następnego dnia albo po kilku godzinach mleko wylać
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum