Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Czym okrywać rośliny na zimę?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym okrywać rośliny na zimę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • D3niCle0 11 paź 2010, 23:10
    A kiedy powinno się okryć rośliny? Bo w przyszłym tygodniu mają być już nawet przymroski w dzień... To chyba czas najwyższy co?uśmiech
    Cytuj
  • Manolito 12 paź 2010, 6:51
    Spokojnie, rośliny nie ucierpią nawet przy -10stopniach. Można okryć nawet jak już ziemia trochę zamarznie, chyba, że chce sie zrobić kopczyki z ziemi, no to może być trudne przy zamarzniętej ziemiprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Ronjaa 12 paź 2010, 8:30
    Ale w tym roku ma być zima tysiąclecia i nie wiadomo kiedy zrobi się te -30przymrużenie oka
    Cytuj
  • caipirinha 12 paź 2010, 9:04
    Ojej nie straszciesmutny Bo się sama owinę tą agrowłókninąprzymrużenie oka
    Cytuj
  • WitoldEs 12 paź 2010, 9:52
    czy ktoś się orientuje gdzie można kupić takie słomiane maty? I czy to jest jednorazowe, czy można przechować i używać w następnych sezonach?
    Cytuj
  • 77henry 12 paź 2010, 10:56
    W kwestii przygotowania roślin na zime to radzę też podlać iglaste żeby zwiększyć im zapas wody, bo przypominam, że one rosną także zimą!
    A okrywanie wrażliwych na mróz roślin trzeba robić dopiero kiedy ziemia jest już trochę zmrożona, bo wcześniej to pod taką matą chętnie robią sobie kryjówkę gryzonie. I np zjadają cebule roślin.
    Cytuj
  • Petinka 3 mar 2011, 12:08
    Słomiane chochołki albo agrowłóknina - niezawodne uśmiech Spotkałam się też z tym, że rośliny ogrodowe okrywają ludzie jakimiś foliami i obwiązują sznurkiem, ale to chyba nie jest dobre wyjście przymrużenie oka
    Cytuj
  • milaa 7 lis 2012, 14:03
    Ja zawsze okrywałam moje roślinki agrowłókniną i choć zdawała egzamin, to w tym roku na krzewy i drzewka postanowiłam wypróbować kaptury ochronne. Tu jest krótki opis i zdjęcie, jak to wygląda w praktyce. Jeszcze ich nie dostałam (dopiero złozyłam zamówienie), ale coraz więcej ludzi, z którymi rozmawiam chwali sobie rakie rozwiązanie, wiec już sie nie obawiam.
    Cytuj
  • Hania4242 12 gru 2017, 8:54
    Zawsze miałam problem z zrobieniem takiego słomianego chochoła. Zresztą do tego potrzeba przynajmniej dwóch osób i może z tym był u mnie największy problem. Teraz znalazłam takie rozwiązanie jak gotowe kaptury z agrowłókniny. Tylko naciągam na dole zawiązuję i gotowe. Jednak jest to najlepsze rozwiązanie jak dla mnie.
    Cytuj
  • qarena 15 gru 2017, 20:02
    Ja okrywam krzewy słomą.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum