Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Gładz Multi Finish, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gładz Multi Finish

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • konto_usuniete_185063 30 paź 2010, 23:08
    grandtech napisał:Co do tynku gipsowego że jest alergiczny to się zgodzę bo przecież ogólnie wiadomo,że to czysta chemia o choćby taki Knauf. Ale o jakiś specjalnych właściwościach grzybicznych gładzi to nie słyszałem. Coś Kolego podpowiesz na ten temat więcej?
    a kolega słyszał o tynkach "traconych" ??? sądzę iż 99,9% firm o tym nie wie - a ogłaszają się jako specjaliści wysokiej klasy.... kwestia nazywnictwia jakoby nie było lub dobre pozycjonowanie w google ;-)))

    Jeśli coś anty dyfuzyjne dla pary wodnej to adekwatnie jest magazynem dla róznego rodzaju drobnosutrojów i grzybni w murach. Ściana oddycha a tynk gipsowy ją tamuje..... ale to osobny temat na forum
    Cytuj
  • grandtech 31 paź 2010, 19:37     (ostatnio zmieniony przez autora 31 paź 2010, 19:37, w całości zmieniany 1 raz)
    Czyli tynki regulujące wilgotność lub renowacyjne np BOTAZIT. Ale to faktycznie na inny temat.Ale to Kolego tynki a nie gładzie.
    Cytuj
  • konto_usuniete_185063 31 paź 2010, 20:28
    teoretycznie tynk gipsowy to też gładz przymrużenie oka na workach kanufa rot czy gold jest narysowane jak się przeciera go pacą z gąbką a potem blachą. Efekt ten sam co gładź gipsowa.
    Znam też takich magików którzy szlifują knaufa papierkiem pod rotoszlifierką....

    nie wiem jak koledzy ale ja jestem przeciwnikiem gipsu,gładzi oraz innych udoskonaleń w budownictwie. Mało kto wie że tynki cementowo-wapienne są najzdrowsze dla nas, a wykonanie przecierki odpowiednim piaskiem i wapnem także daje efekt gładzi.

    Uczyłem się z 25 lat temu u majstra który na tynkach zęby stracił. Pokaż mi teraz firmę która wie co to szpryc i po co to się robi....
    Cytuj
  • grandtech 31 paź 2010, 20:38
    Oczywiście że jest problem bo dziś każdy idzie na nowoczesność. Pełna zgoda co do tynków cem-wap sa najzdrowsze ale Klienci chcą mieć ściany gładziutkie i je dostają a sama gładź to przyznasz Kolego nie jest szkodliwa. Natomiast co do wykonania prze niektórych to Wiesz jak jest : jaka stawka takie wykonanie i mało kto się interesuje nowinkami technologicznymi.
    Cytuj
  • konto_usuniete_185063 1 lis 2010, 7:40
    wystarczy puścić famę, że niektóre gładzie są rakotwórcze reakcja chemiczna w niektórych warunkach związków masy szpachlowej z powietrzem o określonych parametrach przedstawia niekorzystne dla dróg oddechowych związki chemiczne wdychane i wchłaniane przez organizmy powodują raka lub nowotwory lub przewlekłe choroby płuc ( np.astmę)
    coś w tym jest chyba....
    Cytuj
  • grandtech 1 lis 2010, 9:49
    Nie to jakaś ściema.Nie spotkałem się z takimi opiniami fachowych portali.Poza tym wystarczy się zainteresować składem gładzi szpachlowej a tam nawet zawarte uszlachetniacze nie powodują takich ujemnych skutków. Zresztą jakby chciał to w farbach też by coś znalazł nie mówiąc o gruncie bo przecież gruntowanie powierzchni przed położeniem tak zdrowego tynku jak cem-wap to czysta chemia - nikt nie powie że grunt to ekologia. Ogólnie też wiadomo że tynki gipsowe w 80% w stanach dewelopperskich są trujące bo nie przeszły okresu sezonowania a już mieszkania są sprzedawane.Sam za młodego pracowałem w firmach gdzie w listopadzie kładli tynki, grudzień dmuchawy na maksa, malowanie i styczeń,luty już gotowe i co to jest naturalne? W życiu.Tylko powstaje pytanie kto będzie czekał i zachowywał prawidłowe warunki technologiczne.Tylko nieliczni, którzy mają czas i kasę na takie działania i to raczej na prywatnie budowanych domach.
    Cytuj
  • konto_usuniete_185063 1 lis 2010, 23:10
    to w Castoramie podejdź do informacji i poproś o atest PZH oraz aprobatę ITB.
    sprzedawcy obowiązkiem jest udostępnić coś takiego. Ostatnio na Modlińskiej w Leroy poprosiłem o atest na jakąś piedołę - coś z tynków ale nie pamiętam co to było, to mnie wyśmiali. Ważne jest to że się sprzedaje ale czy ważne co to jest - grunt że nie kosztuje więcej niż 40 zł za 25kg bo "Pan Genek tylko to stosuje i jest wszystko w porządku" - do pierwszego zalania....

    a spotkałeś się z tym że na gładzi wychodzą rdzawe plamy ??? a po malowaniu duluxem czarne wykwity w narożniku ściana-sufit ???

    Pan Genek kupił pufasa i nim spryskał ale zapomniał o tym że grzyb w murze siedzi, więc go zagładził cekolem i zagruntował atlasem,potem dla niepoznaki pomalował duluxem białym i po 14 dniach od zabiegu zdobycia 140zł plamy znowu wylazły z pod gładzi.

    pracujemy "pod konserwatora zabytków" i powiem szczerze że tu trochę inne panują warunki poza tym też nie stosujemy tych gładzi ze sklepów a i farby są trochę inne
    Cytuj
  • grandtech 2 lis 2010, 15:26     (ostatnio zmieniony przez autora 2 lis 2010, 15:44, w całości zmieniany 1 raz)
    Wszystko się zgadza tylko wszyscy zawodowo zajmujący się wykończeniówką wiemy, że większość nie zna podstawowych różnic w materiałach a piszą na forach jako super spece.
    Widzisz Koledzy robią gładzie bezpyłowe - pokaż mi gładź bezpyłową ale taką full bezpyłową.Zaraz się odezwą że robią całe ściany i sufity - tak ale na ścianach i sufitach świat się nie kończy a i co bez poprawek robią i tak superancko wychodzi? Kicha wychodzi tylko nikt o tym nie napisze. Daj mu blok z lat 70-tych ze ścianami krzywymi i niech pokaże co potrafi a później przyjedź o 22 włącz halogen i co będzie? - kupa śmiechu.
    Kiedyś ktoś dobrze napisał: jaka jest najdokładniejsza gładź? -
    - ta na samochodzie po lakierowaniu i co ona jest bezpyłowa?
    Wiadomo od początku istnienia gładzi, że najdokładniejsza jest po szlifie.A tą gładź co tak chwalą że jak lustro wychodzi to myśmy robili 15 lat temu ze zwykłego szaraka.
    Jak naciągniesz szarakiem, poczekasz chwilę,spryskasz wodą i wyblichujesz to też masz szkło. Tylko ciekawe jak w mieszkaniu za rurkami CO zrobi szkło?
    To jest wszystko chwyt reklamowy i jedna wielka ściema.Pracowałem na tej gładzi i żadne ściemy że a to trzeba umieć a to ręka musi być wyrobiona do mnie nie trafiają.A są minusy poważne tego tynku - bo to nie gładź - tylko tynk robiony na gładko.
    O farbach renowacyjnych lub specjalistycznych stosowanych np na salach chirurgicznych lub anty-alergicznych np do żłobków to w ogóle nie rozmawiajmy bo 80% to nie wie że coś takiego istnieje.
    Cytuj
  • konto_usuniete_201305 19 lis 2010, 19:24
    DariuszElewacje napisał:
    grandtech napisał:Wszystko się zgadza tylko wszyscy zawodowo zajmujący się wykończeniówką wiemy, że większość nie zna podstawowych różnic w materiałach a piszą na forach jako super spece.
    Widzisz Koledzy robią gładzie bezpyłowe - pokaż mi gładź bezpyłową ale taką full bezpyłową.Zaraz się odezwą że robią całe ściany i sufity - tak ale na ścianach i sufitach świat się nie kończy a i co bez poprawek robią i tak superancko wychodzi? Kicha wychodzi tylko nikt o tym nie napisze. Daj mu blok z lat 70-tych ze ścianami krzywymi i niech pokaże co potrafi a później przyjedź o 22 włącz halogen i co będzie? - kupa śmiechu.
    Kiedyś ktoś dobrze napisał: jaka jest najdokładniejsza gładź? -
    - ta na samochodzie po lakierowaniu i co ona jest bezpyłowa?
    Wiadomo od początku istnienia gładzi, że najdokładniejsza jest po szlifie.A tą gładź co tak chwalą że jak lustro wychodzi to myśmy robili 15 lat temu ze zwykłego szaraka.
    Jak naciągniesz szarakiem, poczekasz chwilę,spryskasz wodą i wyblichujesz to też masz szkło. Tylko ciekawe jak w mieszkaniu za rurkami CO zrobi szkło?
    To jest wszystko chwyt reklamowy i jedna wielka ściema.Pracowałem na tej gładzi i żadne ściemy że a to trzeba umieć a to ręka musi być wyrobiona do mnie nie trafiają.A są minusy poważne tego tynku - bo to nie gładź - tylko tynk robiony na gładko.
    O farbach renowacyjnych lub specjalistycznych stosowanych np na salach chirurgicznych lub anty-alergicznych np do żłobków to w ogóle nie rozmawiajmy bo 80% to nie wie że coś takiego istnieje.
    [ gładz MULTI FINISH to tylko tynk, czyli ( TYNK MULTI FINISZ ) ZA 36zl hehe pozdrawiam fachowców +paca za240zl
    Cytuj
  • konradzdolski 2 lut 2011, 11:04
    widac nigdy nie kladles tego lub jestes za wolny i mamejowaty ! sam klade w 8m godzin do 100m na sufitach aa sciany to nawet 150m2 ! nazedia uśmiech niby jakie chcesz z za granicy tempaku ! zmien branze i nie wkuzaj ludzi na forach !!!
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum