Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ile kosztuje budowa domu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile kosztuje budowa domu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Grantorino 19 mar 2011, 23:29
    Witam,

    chciałbym niedługo zacząć budowę domu dla mojej rodziny. Nie mam jeszcze wybranego projektu. Zależy mi na powierzchni 140-180 metrów kwadratowych z dużym garażem, nie musi być podpiwniczony. Proszę Was o oszacowanie mniej więcej ile może mnie taka budowa kosztować wyłączając koszt zakupu działki.
    Cytuj
  • Ervin 20 mar 2011, 0:40
    Na pewno bardziej opłaca się kupić gotowy projekt, których jest od metra niż zatrudniać architekta, który weźmie sporo więcej kasy za indywidualny projekt.
    Cytuj
  • Farrel 20 mar 2011, 7:17
    Zgadza się, w przypadku gotowego projektu najczęściej jest określony szacunkowy koszt wykonania tzw. stanu surowego zamkniętego.
    Cytuj
  • Kandydat 20 mar 2011, 9:34
    Podstawą kosztorysu jest projekt domku, więc wszystko zależy od tego jaki projekt wybierzesz. Projekt narzuca wykorzystywane podczas budowy technologie i inne sprawy.
    Cytuj
  • nouv88 20 mar 2011, 10:14
    Jeśli masz duze wymagania i ograniczone środki, to zastanów się też czy nie bardziej będzie Ci się opłacało kupić dom z rynku wtórnego. Prawie na pewno wyjdzie sporo taniej. Problem tylko w tym, że trudno znaleźć gotowy dom, który będzie dokładnie odpowiadał Twoim wymaganiom.
    Cytuj
  • marsjanin 20 mar 2011, 12:23
    Pamiętaj, że ostateczny koszt wybudowania domu może być niższy niz podają w róznych miejscach, jeśli np. część prac będzie w stanie wykonać we własnym zakresie albo jeśli zatrudnisz kilka różnych ekip budowlanych (do różnych etapów prac) i z każdą indywidualnie wynegocjujesz wynagrodzenia. Dochodzi jeszcze to, że możesz negocjować stawki za materiały budowlane. W różnych częściach Polski są różne ceny, na tym samym materiale (np. betonie komórkowym) mogą być wyraźne różnice.
    Cytuj
  • pimpek 20 mar 2011, 12:49
    OK, ale to działa tez w drugą stronę, możesz źle wybrać ekipy budowlane i przepłacić. Hurtownia budowlana też może nie dać rabatu i kicha. Poza tym lepiej nastawić się na wyższe koszty. Domu nie buduje się często, a lepiej nie oszczędzać np. na standardzie okien, pokryciu dachu czy jakości instalacji. Kiedy budowałem dom szacowałem koszty na sumę X, ostateczna kwota wyszła 20-30% wyższa z różnych powodów, często losowych.
    Cytuj
  • Orion456 20 mar 2011, 15:29
    Dokładnie, "przypadki losowe" to najgorsza rzecz. Ekipa się rozchoruje, przyjdzie bardzo ostry mróz, zabraknie materiałów, czegoś tam nie dowiozą... standard i niestety trzeba to wziąć pod uwagę. Kosztem budowy domu jest też upływający czas i związane z nim wydatki.
    Cytuj
  • Pomorzanin 20 mar 2011, 16:13
    Jest taka obiegowa opinia zgodnie z którą kwotę sugerowaną przez projektanta należy pomnożyć razy 2 przymrużenie oka Nie wiem ile w tym prawdy, ale realia pewnie są trudniejsze niz to co sobie wyliczą w biurze projektowym, które chce sprzedać jak najwięcej "tanich w budowie" projektów.
    Cytuj
  • rex90 20 mar 2011, 19:26
    Mój kolega budowlaniec mówi, że średnio koszt budowy domu to 3 tysiące zł brutto, czyli jak łatwo policzyć Twój domek (140-180m2) moze kosztować w przedziale 420-540tys. zł. I to są ponoć realne koszty. Kwoty z projektów są często o 1/3 niższe.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 9  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum