Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wyprać materac?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyprać materac?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eli2010 19 lis 2010, 17:42
    A macie sposoby na materac kokosowo-gryczany? Skusiłam się, że taki zdrowy, a teraz mam problem jak go wyczyścićskrzywienie Na mokro chyba zupełnie odpada, bo to przecież zacznie pęcznieć prawda? A potem splesnieje i tyle.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 19 lis 2010, 18:36
    W takim materacu nie ma całej gryki tylko łuski, więc pecznieć nie będzie. Ale i tak ryzykowne prać go na mokro, może wystarczy sam pokrowiec wyprać, a materac po prostu wytrzepać? Mój brat z bratową maja takie materace dla dzieci i tak własnie robią.
    Cytuj
  • Eli2010 19 lis 2010, 21:38
    Też mam właśnie dla dziecka taki materac. Problem w tym, ze się w nocy posikało i zastanawiam się czy po czymś takim ten materac jest jeszcze do uratowania.
    Cytuj
  • KoKoszka 19 lis 2010, 23:13
    Pranie takiego kokosowego materaca to kompletnie odpada, przeciez to jest twarde jak decha! Jak dizecko zasika to już chyb tylko do wyrzucenia.
    Cytuj
  • Barbra67 20 lis 2010, 0:38
    Zimą można wystawiać materac na mróz, np na balkon. To wybija mikroorganizmy.
    Cytuj
  • Grantorino 20 lis 2010, 6:13
    A może można taki materac oddać do pralni chemicznej?
    Cytuj
  • Williams 20 lis 2010, 7:36
    Wszystko zalezy od rodzaju materaca, gąbkowy można spokojnie prać w pralce. Z włókien naturalnych lepiej wytrzepać albo odkurzyć odkurzaczem, a pokrowiec prać w pralce. Podobnie sprężynowy. A na plamy bardzo dobrze się sprawdzają nawilżane chusteczki, takie jak dla niemowlątuśmiech
    Cytuj
  • Celina84 27 wrz 2011, 11:28
    ok.... a jak pozbyć się zapachu dymu kominowego??
    Mój mąż wyniosł materac na strych, mimo że zabezpieczył go to i tak śmierdzi dymem. Sprawdzałam metkę na pokrowcu no i niestety nie można go prać... Co teraz?? Pomóżcie bo śmierdzi nie miłosiernie. płacz
    Cytuj
  • cinek1708 28 lis 2012, 16:33
    Żadnego materaca nie można czyścić wodą, parą, środkami chemicznymi! W wyniku dostania się wilgoci do wnętrza materaca bardzo szybko rozwijają się grzyby i pleśnie w ten sposób można sobie załatwić materac (nawet długie suszenie na słońcu nie pomoże).
    Całe te powstałe środowisko sprzyja rozwojowi roztoczy.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum