Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ocieplenie budynku jaki koszt?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ocieplenie budynku jaki koszt?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • hipcio 27 cze 2014, 7:03
    Czy ktoś może ocieplał w ostatnim czasie dom? Jakie koszta są z tym związane? Tzn ile wziął majster i jaka była cena materiałów?
    Cytuj
  • fleszyn 27 cze 2014, 9:42
    Majstrowie teraz się cenią. Stawka 30 zł za 1h pracy staje się normą. A jeżeli chodzi o same materiały to ich koszt też nie jest mały. No i sporo przy tym później jest odpadów które wszędzie się walają. A zastanawiałeś się może nad izolacją natryskową? Metoda ta jest coraz popularniejsza w naszym kraju. Poza tym posiada lepsze właściwości termiczne. Nie posiada tzw mostów termicznych - przez które ucieka najwięcej ciepła. Widać to doskonale na kamerze termowizyjnej. Polecam Ci zapoznanie się ze specyfikacją dostępną na tej stronie http://izolacje-natryskowe.com/
    Cytuj
  • Nikulin 30 cze 2014, 20:57     (ostatnio zmieniony przez autora 2 lip 2014, 10:58, w całości zmieniany 3 razy)
    Ja ocieplałem wełną marki ISOVER . Może ciut drożej to wychodzi ale ciepło jest o wiele większe od styropianu. Przy wełnie nie ma również obawy że ściany będą pocić się i grzyb wejdzie.
    Cytuj
  • Ecia 30 cze 2014, 22:17
    Myśmy ocieplali styropianem 10cm, podobno już nawet 15 się ociepla.
    Ale ceny nie pamiętam, tym bardziej że my już zniżki mieliśmy
    Cytuj
  • baggio 25 sie 2015, 14:59     (ostatnio zmieniony przez autora 25 sie 2015, 15:06, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja proponuje ocieplać metodą natryskową.
    Cytuj
  • 25 sie 2015, 18:56
    hipcio napisał:Czy ktoś może ocieplał w ostatnim czasie dom? Jakie koszta są z tym związane? Tzn ile wziął majster i jaka była cena materiałów?
    Ostatnio co prawda nie robiłem w tym ale podpytałem kolegi co się tym zajmuje i jest tak:

    71 zł m2 z materiałem

    - styropian 10
    - klej Termo Bravo
    - kołki, siatka
    - grunt podtynkowy Termo Bravo
    - tynk akrylowy w pierwszej grupie kolorystycznej 1,5 mm baranek
    Cytuj
  • tyrion 11 wrz 2015, 9:47     (ostatnio zmieniony przez autora 18 wrz 2015, 12:26, w całości zmieniany 1 raz)
    A może jednak warto zastanowić się nad ociepleniem izolacją natryskową? U nas tak było robione i powiem ci, że to dobra rzecz, świetnie się sprawdza, spadły też wydatki za ogrzewanie. Generalnie warto w tym przypadku myśleć przyszłościowo, w końcu chodzi o dom.
    Pianka poliuretanowa jest najbardziej wydajna, warstwa 10 cm równa się 18 cm wełny mineralnej. Koszt może być wyższy, bo jednak pianki samemu nie położysz, potrzeba fachowca. Poczytaj o tym jeszcze na http://www.am-pur.pl
    Cytuj
  • 11 wrz 2015, 19:17
    tyrion napisał:A może jednak warto zastanowić się nad ociepleniem izolacją natryskową? U nas tak było robione i powiem ci, że to dobra rzecz, świetnie się sprawdza, spadły też wydatki za ogrzewanie. Generalnie warto w tym przypadku myśleć przyszłościowo, w końcu chodzi o dom.
    Pianka poliuretanowa jest najbardziej wydajna, warstwa 10 cm równa się 18 cm wełny mineralnej. Koszt może być wyższy, bo jednak pianki samemu nie położysz, potrzeba fachowca.
    No ale temat dotyczy ocieplenia domu nie strychu czy poddasza. Trochę już żyję i jestem na bieżąco ale nie kojarzę systemu ocieplenia domu pianą poliuretanową.
    Cytuj
  • 11 wrz 2015, 19:19
    remorex napisał:
    tyrion napisał:A może jednak warto zastanowić się nad ociepleniem izolacją natryskową? U nas tak było robione i powiem ci, że to dobra rzecz, świetnie się sprawdza, spadły też wydatki za ogrzewanie. Generalnie warto w tym przypadku myśleć przyszłościowo, w końcu chodzi o dom.
    Pianka poliuretanowa jest najbardziej wydajna, warstwa 10 cm równa się 18 cm wełny mineralnej. Koszt może być wyższy, bo jednak pianki samemu nie położysz, potrzeba fachowca.
    No ale temat dotyczy ocieplenia domu nie strychu czy poddasza. Trochę już żyję i jestem na bieżąco ale nie kojarzę systemu ocieplenia domu pianą poliuretanową. Poza tym już jak piszesz, że to takie super to i napisz jakie są minusy takiego ocieplania a są - czyżby wykonawcy cię nie poinformowali a może sami nie wiedzieli. wielki uśmiech
    Cytuj
  • mrozik00 21 wrz 2015, 9:06
    Też nie znam ocieplenia za pomocą pianki. My ociepliliśmy styropianem i było ok. Do kosztów radzę jeszcze doliczyć toalety przenośne, żeby robotnicy mieli się gdzie załatwić. wprawdzie powinno to być w gestii wykonawcy, ale nasz niestety o to nie zadbał.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum