Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Opinie gładź Śmig, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Opinie gładź Śmig

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • grandtech 29 paź 2010, 15:01
    Jak to czytam to śmiać mi się chce a sami fachowcy na forum.
    Po pierwsze to na opakowaniu jest wyraźnie napisane że to gładź tynkowa a teraz który fachowiec zna różnicę pomiędzy gładzią gipsową np nowa nida a tynkową np śmig?
    To jest tak samo jak słynny cekol c-45 czy to gładź?
    - nie to gładki tynk gipsowy.
    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • grandtech 29 paź 2010, 15:03
    A już jak któryś z poprzedników porównał śmig z masą akrylową np putz to już kompletna nieznajomość tematu.
    Cytuj
  • harauki 4 lis 2010, 8:31
    suma sumarum smig jest do kitu ja pracuje na shetrocku ewentualnie acryl putz sniezki i nic innego mi nikt nie wcisnie no chyba ze jeszcze mi dopłaci tak czy siak to sa finiszowe masy i nie wyobrazam sobie nimi robic gladzi od a do z a zwlaszcza na grubosc trzech centemetrow pozdro dla ''fachowców''
    Cytuj
  • grandtech 5 lis 2010, 19:31
    Tak gładź 3 cm to już totalne dno.
    Cytuj
  • budsystem 10 sty 2011, 22:56
    grandtech napisał:A już jak któryś z poprzedników porównał śmig z masą akrylową np putz to już kompletna nieznajomość tematu.
    autor napisał:
    Piszesz chyba o mnie, może się i nie znam, ale wytłumacz mi na czym polega różnica?
    Według mnie obydwie masy służą do WYGŁADZANIA ścian, obydwie blokują tak zwane oddychanie ścian a że jedna ma więcej wypełniacza akrylowego i mniej kwarcu w sobie co polepsza gładkość ścian, to chyba lepiej. Ja używam Akryl Putz Finisz do bardzo gładkich powierzchni, a jak bym chciał robić byle co to mógłbym używać tanich mas z worka lub Śmiga.
    Cytuj
  • grandtech 11 sty 2011, 17:36
    I to jest właśnie różnica.Kto robił śmigiem wie że jest bardziej gruboziarnisty od putza czy nowej nidy.Tamte są znacznie przyjemniejsze do nakładania.
    Cytuj
  • pudel1 19 sty 2011, 22:09     (ostatnio zmieniony przez autora 19 sty 2011, 22:10, w całości zmieniany 1 raz)
    od dłuższego czasu stosuje gips szpachlowy dolina nidy i na koniec gotowa masa SHEETROCK
    rewelacja nie wałkuje sie pod paca swietnie sie dociera nie odwarstwia sie przy tarciu. fakt drogawa ale na pewno warta ceny
    Cytuj
  • budsystem 19 sty 2011, 23:14
    grandtech napisał:Jak to czytam to śmiać mi się chce a sami fachowcy na forum.
    Po pierwsze to na opakowaniu jest wyraźnie napisane że to gładź tynkowa a teraz który fachowiec zna różnicę pomiędzy gładzią gipsową np nowa nida a tynkową np śmig?
    To jest tak samo jak słynny cekol c-45 czy to gładź?
    - nie to gładki tynk gipsowy.
    Pozdrawiam.
    Mi się nawet nie chce wydać rechotu, po twojej wypowiedzi, według ciebie do czego służy gładź gipsowa, nie czytaj formułek z opakowań, tylko bierz doświadczenie z pracy twoich rąk lub pracy twojej firmy, pewnie nakładasz "jakiś gips, szlifujesz, gruntujesz wałkiem lub pędzlem i masz pretensje do innych. Zadbaj trochę o jakość wykonywania twoich ścian, a nie o łatwość roboty.Jest kilka firm z dobrymi mieszankami na rynku, ale nie widzę w tym Śmiga.
    Pozdrawiam
    Bud System
    Cytuj
  • grandtech 20 sty 2011, 21:30
    budsystem napisał:
    grandtech napisał:Jak to czytam to śmiać mi się chce a sami fachowcy na forum.
    Po pierwsze to na opakowaniu jest wyraźnie napisane że to gładź tynkowa a teraz który fachowiec zna różnicę pomiędzy gładzią gipsową np nowa nida a tynkową np śmig?
    To jest tak samo jak słynny cekol c-45 czy to gładź?
    - nie to gładki tynk gipsowy.
    Pozdrawiam.
    Mi się nawet nie chce wydać rechotu, po twojej wypowiedzi, według ciebie do czego służy gładź gipsowa, nie czytaj formułek z opakowań, tylko bierz doświadczenie z pracy twoich rąk lub pracy twojej firmy, pewnie nakładasz "jakiś gips, szlifujesz, gruntujesz wałkiem lub pędzlem i masz pretensje do innych. Zadbaj trochę o jakość wykonywania twoich ścian, a nie o łatwość roboty.Jest kilka firm z dobrymi mieszankami na rynku, ale nie widzę w tym Śmiga.
    Pozdrawiam
    Bud System
    Mnie rechot zabił po przeczytaniu tego tekstu.Po to jest opis na opakowaniu żeby go czytać.Jak robisz remonty i nie czytasz co używasz to cienko widzę twoją fachowość.Co do jakości moich ścian to nasuwa się pytanie : a co ty o tym wiesz? byłeś,widziałeś? to po co kraczesz jak nie widziałeś.Oceniać czyjąś robotę nie widząc jej to każdy głupek potrafi.
    Stosujesz cekol? i dobra - chwała ci za to. Ja też stosuje ale nie do gładzi.Zadbaj o jakość swoich wypowiedzi bo jak by na to nie patrzeć cekol to nie gładź.
    Cytuj
  • budsystem 20 sty 2011, 22:29
    Mnie rechot zabił po przeczytaniu tego tekstu.Po to jest opis na opakowaniu żeby go czytać.Jak robisz remonty i nie czytasz co używasz to cienko widzę twoją fachowość.Co do jakości moich ścian to nasuwa się pytanie : a co ty o tym wiesz? byłeś,widziałeś? to po co kraczesz jak nie widziałeś.Oceniać czyjąś robotę nie widząc jej to każdy głupek potrafi.
    Stosujesz cekol? i dobra - chwała ci za to. Ja też stosuje ale nie do gładzi.Zadbaj o jakość swoich wypowiedzi bo jak by na to nie patrzeć cekol to nie gładź.

    cytat

    Jak jesteś taki fachowiec od czytania etykiet, to podaj mi na forum różnicę w składzie tych dwóch gładzi i nie mów mi że jedna jest Polimerowa (jeśli się upierasz to sprecyzuj jaki to polimer, mnogo tegoprzymrużenie oka Co do cekolu c 45, dawno minęły czasy kiedy go stosowałem, mogę go użyć jako podkład ale wolę gips szpachlowy Nidy
    Masz rację, nie widziałem twoich gładzi na ścianach, ale jak stosujesz Śmig, to nie chcę ich oglądać.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum