Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Oświetlenie do łazienki bez okna.

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Oświetlenie do łazienki bez okna.

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wymaga 15 sty 2014, 14:13
    Zależy mi na równomiernym oświetleniu, łazienka jest spora ale nie ma okna i potrzebne jest oświetlenie aby wyglądało podobnie jak w świetle dziennym.
    Cytuj
  • ciekawski1a 15 sty 2014, 18:47     (ostatnio zmieniony przez autora 26 sty 2014, 13:56, w całości zmieniany 4 razy)
    Zastosuj LEDy o ciepłej barwie bardzo przypominające światło dzienne.





    Budowa, Klinkier, Remont, Wykończenia wnętrz, Glazura, Szpachlowanie Bezpyłowe, Adaptacja poddasza
    Cytuj
  • 15 sty 2014, 19:23
    Zgoda - ledy o ciepłej barwie to dobry pomysł. Można też dać halogeny kierunkowe o skupionym świetle - też dobrze doświetlają. Wybór spory.

    Natomiast nie wiem co ma BUDOWA,REMONT I OCIEPLENIE PODDASZA DO TEMATU no chyba że ktoś na forum robi sobie darmowe linkowanie.
    Cytuj
  • olampa 17 sty 2014, 10:00
    W sumie to oświetlenie do łazienki powinno być raczej zróżnicowane. Do robienia makijażu jasne i równomierne zaś do kąpieli nastrojowe, sprzyjające odprężeniu po męczącym dniu. W łazienkach, które są pozbawione okna, oświetlenie górne powinno nam zastąpić barwę naturalnego światła. Jak dla mnie w tej roli sprawdzają się LED-y rozmieszczone równomiernie w podwieszonym suficie.
    Cytuj
  • mp-bud 17 sty 2014, 18:59     (ostatnio zmieniony przez autora 23 sty 2014, 20:47, w całości zmieniany 1 raz)
    Ze światłem można w dzisiejszych czasach robić różne bajery. A przede wszystkim każdy indywidualnie dopasowuje oświetlenie do siebie. Tu pomóc może także i elektronika bo do światła nastrojowego nie trzeba wcale specjalnych technik.

    www.mp-bud.com.pl

    Cytuj
  • ElaW 20 sty 2014, 20:35
    Też mam łazienkę bez okna, ale nie odczuwam niedogodności z tego powodu odkąd zamontowałam podwieszane oświetlenie ledowe. Wybrałam żarówki od osram o barwie ciepłej białej. Doskonale imitują barwę światła dziennego. Dzięki temu w łazience nie czujemy się z domownikami jak w piwnicy, a ja również mogę się malować bez problemu bo oświetlenie ledami jest bardzo dobre.
    Cytuj
  • szozdainfo 5 lut 2014, 15:21
    Witam,
    co do ledów - ok, zdają sprawę w większości łazienek - sufit podwieszony, opaska z ledów te sprawy. Płytki połysk potęgują efekt, ledy w dół, i mamy cacy za rozsądną kwotę.

    Dla wymagających proponuję zapoznać się z sufitami napinanymi, można równomiernie rozświetlić cąłe pomieszzenie a do makijażu osobna lampka przy lustrze.

    Cytuj
  • ElaW 6 lut 2014, 22:51
    szozdainfo napisał:Witam,
    co do ledów - ok, zdają sprawę w większości łazienek - sufit podwieszony, opaska z ledów te sprawy. Płytki połysk potęgują efekt, ledy w dół, i mamy cacy za rozsądną kwotę.

    Dla wymagających proponuję zapoznać się z sufitami napinanymi, można równomiernie rozświetlić cąłe pomieszzenie a do makijażu osobna lampka przy lustrze.
    Fajny ciekawy pomysł uśmiech, a pamiętajcie o jednym jak kupujecie ledy np od osram to nie patrzcie na wartość wat, bo nie jest to jak w zwykłych żarówkach współmierne do poziomu światła, a patrzcie na lumeny uśmiech, im więcej tym jaśniej świeci. A watów tak mało, bo led bardzo energooszczędne. przymrużenie oka
    Cytuj
  • aniechto 24 lut 2014, 14:58
    Do łazienki jest wiele rozwiązań, w suficie, kinkiety, przy podłodze przecież obecnie oświetlenie spełnia więcej funkcji niż tylko rozświetlić wnętrze. [url=http://www.olampa.pl/kategoria-oswietlenie-do-lazienki-364.html]Oświetlenie łazienki[/url] ma musi również uatrakcyjnić wizualnie wnętrze łazienki zachowując swoje funkcje użytkowe. Przy planowaniu rozmieszczenia oświetlenia w naszej łazience bez okna należy zwrócić uwagę oczywiście na to, by nie doszło do przepięcia po bezpośrednim kontakcie z wodą i tu należy zastosować oprawy o odpowiednim współczynniku IP, który świadczy o wodoszczelności naszego oświetlenia.
    Cytuj
  • Meblonista 24 lut 2014, 16:52     (ostatnio zmieniony przez autora 24 lut 2014, 16:53, w całości zmieniany 1 raz)
    Od siebie dodam, aby dobrze dobrać wielkość [url=http://www.meblonista.pl/pl/offer/oferta/lampy/]lamp[/url]. Kupując lampę w sklepie lub przez Internet czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wielka w stosunku do małego pomieszczenia, jakim jest łazienka, jest dana lampa.
    Zgadzam się z olampą, powinno być dodatkowe oświetlenie do makijażu i osobiście polecam LED'y uśmiech
    Jeżeli chcesz równomierne oświetlenie to polecam plafon.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Uzdatnanie wody