Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Rozwiązania ekologiczne w domach

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rozwiązania ekologiczne w domach

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • duszka4 7 gru 2012, 12:38
    Czy w jakiś sposób wprowadzacie w swoich domach rozwiązania ekologiczne, czy w ogóle zwracacie na to uwagę przy zakupie sprzętu, mebli itd. zobaczcie jak można w łazience zaoszczędzić na wodzie kupując odpowiednią baterie lub toaletę roca.
    Cytuj
  • gruzekk 7 gru 2012, 14:05
    Nie patrzę na to jak coś kupuję to czy szkodzi to ekologii czy też nie. Nagłe patrzenie na to czy coś szkodzi środowisku nie pomoże mu, ponieważ za późno wzięliśmy się za to.



    Cytuj
  • tadeusz85 10 gru 2012, 11:31     (ostatnio zmieniony przez autora 4 lis 2013, 14:56, w całości zmieniany 1 raz)
    To nie znaczy żeby jeszcze bardziej mu szkodzić.
    Cytuj
  • iwciaa77 2 sty 2013, 10:53
    Tzn po co zacząć dbać o zdrowie skoro już jesteśmy chorzy....Czas na dbanie o środowisko jest zawsze. Ja nie mam wielkiegi pola manewru ale zawsze. W domu segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę, a teraz przyszedł czas na wymianę oświetlenia na energooszczędne tzn w naszym przypadku na ledy.
    Cytuj
  • dodamto1 9 sty 2013, 21:40
    Mój znajomy ma w swoim domu baterie Roca, o nazwie L90 podobno posiadają system ekonomicznego zużycia wody do 50 %
    Cytuj
  • Kajakarz 19 sty 2013, 9:01
    Hm, z eko rozwiązań domowych, to ja kojarzę u mnie tylko LEDy, o bateriach eko nie słyszalem.
    A, no i pod domem mamy oczyszczalnie ścieków taką domową - eko (z eco-market de fakto).
    Cytuj
  • aniechto 23 sty 2013, 11:48
    Fajne jest to że tej samej serii baterie można zamontować na bidecie, umywalce pod prysznicem wszystko jest w jednym wzornictwie
    Cytuj
  • VictoriaB 8 mar 2013, 10:17     (ostatnio zmieniony przez autora 8 mar 2013, 10:18, w całości zmieniany 1 raz)
    Jeśli ktoś planuje większe inwestycje w ramach ekologicznego domu, to może kolektory słoneczne - jest na nie nawet dofinansowanie i chyba są coraz bardziej popularne, bo coraz częściej widzę je na dachach. Są reż przydomowe oczyszczalnie ścieków, dzięki którym woda zużyta w gospodarstwie domowym, może być wrócona do gleby, są jeszcze zbiorniki na wodę deszczową, którą można wykorzystać do mycia samochodu, sprzątania, czy nawet prania - to dopiero ekologia i przy okazji ekonomia. Szkoda, ze te rozwiązania są jeszcze drogie, ale na część z nich można otrzymać dofinansowanie, wiec może warto się chociaż zaznajomić z tematem.
    Cytuj
  • blue-green 6 kwi 2013, 8:57
    Wybieram rozwiązania ekologiczne jak tylko mam taki wybór.Kupując na przykład rolety okienne wybrałam te wykonane z naturalnych materiałów. Są nie tylko ekologicznie ale bardzo ładnie wyglądają.
    Cytuj
  • uagieli4 6 kwi 2013, 19:09
    Ekologia to też energooszczędność, dlatego uważam że warto inwestować w sprzęt AGD wysokiej jakości, ja mam zmywarkę i piekarnik w klasie energetycznej A++
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: CYKLINIARKI MENZER