Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Tańsze ogrzewanie domu ---- pompa ciepła na żywo -- podgląd

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Tańsze ogrzewanie domu ---- pompa ciepła na żywo -- podgląd

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • maryusz 27 cze 2013, 12:14
    Zamontowałem u siebie pompe ciepła , i po sezonie grzewczym stwierdzam ze było warto ,
    Zima mnie ,,kosztowała,, o połowe mniej niz wczesniej gdy ogrzewałem dom gazem .

    wszystko jest pokazane na wizualizacji która przedstawia działanie pompy na żywo .
    Cytuj
  • semerdzi 27 cze 2013, 13:56     (ostatnio zmieniony przez autora 4 gru 2013, 8:29, w całości zmieniany 1 raz)
    A ile montaż takiego systemu wynosi ?




    Cytuj
  • sloneczko9 27 cze 2013, 15:16     (ostatnio zmieniony przez autora 27 cze 2013, 15:17, w całości zmieniany 1 raz)
    Również słyszałem, że pompy ciepła to aktualnie hit zakupowy. Na początku trzeba w to zainwestować określone środki, ale bardzo szybko się zwracają (osobiście wybrałam pompy ciepła Gdańsk). Wydaje mi się, że ten sposób ogrzewania mieszkania, ma przed sobą świetlaną przyszłość.
    Cytuj
  • maryusz 5 lip 2013, 9:49
    W zależności od wielkości domu ceny mogą być od ,,,,,,do
    W przypadku mojego domu 270m2 cała instalacja kosztowała by ok 45-50 000 zł , ale znacznączesc
    prac wykonałem sam dlatego kosztowało to mnie duzo mniej .
    JUz po pierwszym sezonie zostało w kieszeni 3000 zł


    p.s. jeszcze kilka miesiecy i zima znów wróci płacz
    Cytuj
  • Readytofly 5 sie 2013, 15:49
    Przy wyborze firmy do takiej instalacji polecam się zainteresować ich wcześniejszymi zleceniami. Taka pompa ciepła to koszt rzędu 30tys. zł, więc lepiej nie dać się jakimś pseudofachowcom. Fajnie ma to zrobiona firma Apclima - wypisane wszystkie inwestycje wraz z otrzymanymi referencjami.
    Cytuj
  • maryusz 4 wrz 2013, 20:56
    Tańsze są pompy powietrze-woda , ale czym zimniej tym wiecej trzeba grzać a wtedy ,,powietrznej,, barkuje mocy.
    Gruntowe pompy ciepła mają prawie stałą moc i w wielkie mrozy niema rozczarowania ze ,,ciepła brakuje,,

    www.pompaciepla-24.pl
    Cytuj
  • maryusz 18 paź 2013, 22:05
    Pani zima chyba znowu w tym roku nas ,,odwiedzi,,
    Cytuj
  • blue-green 22 lis 2013, 20:17
    Lepsza jest opcja gruntowych pomp ciepła na przykład takich jak te http://dominteligentny.pl/2012/gruntowe-pompy-ciepla-junkersa-nagrodzone-w-polsce/?difrom=cat&difromid=60 Koszt zamontowania zwraca się po kilku latach użytkowania.
    Cytuj
  • Klatka 29 lis 2013, 15:14
    Dosyć ciekawe jest to rozwiązanie z pompą ciepła. Zastanawiam się tylko ile trzeba wyłożyć przy instalacji? Czy jest to duża różnica w porównaniu np. ze zwykłym piecem CO2? Orientuje się ktoś?
    Cytuj
  • Asariel 6 gru 2013, 11:22     (ostatnio zmieniony przez autora 9 gru 2013, 8:17, w całości zmieniany 1 raz)
    W tym roku zima zapowiada się na bardzo ostrą, więc [url=http://] pompy ciepła[/url] to świetne rozwiązanie i ostatni gwizdek na ich montaż przed mrozami uśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Baterie podtynkowe