Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Płukanie silnika przed wymianą oleju

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płukanie silnika przed wymianą oleju

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jamak 5 wrz 2010, 17:09
    W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju. Mam pytanie czy kiedykolwiek stosowaliście preparaty do czyszczenia silnika z różnego rodzaju osadów? Czy warto tym sobie zaprzątać głowę?
    Cytuj
  • fredi 5 wrz 2010, 17:26
    Sam się kiedyś zastanawiałem nad płukaniem silnika, ale mechanik mi to odradził.
    Cytuj
  • darooo 5 wrz 2010, 20:36
    Też odradzam takie metody. Używając preparatów do czyszczenia silnika tylko go rozszczelnisz, szczególnie w przypadku starszych samochodów.
    Cytuj
  • domik 5 wrz 2010, 23:03
    Nie przesadzaj z tym rozszczelnieniem silnika. Ja przy każdej wymianie oleju stosuję preparat do czyszczenia silnika i nigdy nie miałem po takiej czynności najmniejszych problemów z silnikiem. Do czyszczenia zazwyczaj używam specyfiku firmy Liqui moly. Polecam.
    Cytuj
  • quargoth 6 wrz 2010, 6:44
    Zamiast stosować jakiekolwiek preparaty do płukania silnika, możesz po prostu zalać nowy olej i wymienić go znacznie wcześniej.
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 10:34
    Musisz zdać sobie sprawę, że nagary w pewnym stopniu uszczelniają silnik. Ja na twoim miejscu, darowałbym sobie stosowanie jakichkolwiek preparatów do czyszczenia silnika. Jest to jednak moje prywatne zdanie.
    Cytuj
  • henur 6 wrz 2010, 11:45
    Ja jeszcze nigdy nie płukałem silnika przed wymianą oleju w żadnym aucie. Jeśli stosuje się porządny olej i wymienia się go regularnie, to żaden syf nie powinien się w silniku tworzyć.
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 13:55
    Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w lepszy olej, niż w jakiekolwiek specyfiki do płukania silnika.
    Cytuj
  • farko 6 wrz 2010, 15:34
    Ja ostatnio używałem engine flusha. Zazwyczaj tego nie robię, ale musiałem ponieważ zmieniałem olej mineralny na półsyntetyk.
    Cytuj
  • fremen 6 wrz 2010, 17:50
    Moim zdaniem warto raz na jakiś czas wypłukać silnik. Jeśli tego nie robimy to szlam, osady itd, krążą w silniku, kumulując się w kanałach olejowych, pompie i misce olejowej. Zanieczyszczenia te stanowią materiał ścierny, który zwiększając tarcie wewnętrzne przyczynia się do przedwczesnego zużycia silnika. Wiecie to wasza prywatna sprawa. Jeśli chcecie to nie musicie dbać o swój silnik. Ja dla lepszego samopoczucia używam engine flush przy co drugiej wymianie oleju.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum