Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Rejestracja anglika z kierownicą po prawej stronie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rejestracja anglika z kierownicą po prawej stronie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Semka 28 lip 2011, 11:53
    Jak to w końcu jest z rejestracją auta z kierownicą po prawej stronie tzw. angliki. Raz czytam, że nie można rejestrować innym razem, że można. No to można czy czy nie, a może lepiej kierownicę przenieść na prawą.
    Na razie zastanawiam się nad kupnem takiego auta (bardzo dobra cena) tylko co mi po aucie, którym nie da się jeździć.
    Cytuj
  • Longdroad 28 lip 2011, 15:30
    Wiem że niektóre urzędy gminy nie chcą rejestrować takich aut, które podobno są niezgodne z jakimiś tam standardami bezpieczeństwa. Ale nie jest to chyba reguła, bo nieraz widzę takie autka na drodze. Nie często, ale jednak mają polskie tablice więc właściciel musiał go zarejestrować.
    Cytuj
  • TopGun 28 lip 2011, 19:18
    Moja wiedz na ten temat stanęła na roku 2009 smutny i wtedy często pojawiały się takie pytania, bo podobno Polska łamie odmową rejestracji anglika prawo Wspólnotowe - zasadę swobodnego przepływu towarów. Też to trochę dziwne bo takich aut też widziałem już sporo na polskich drogach.
    Cytuj
  • AdamSaM 28 lip 2011, 23:06
    Ile kosztuje przekładka anglika 2-3 tys. zł które trzeba doliczyć do ceny. To musi być naprawdę jakiś super ekstra samochód i cena, aby zdecydować się na taki zakup. Skoro są tak ogromne problemy z rejestracją anglików to czemu na otomo czy allegro jest pełno ofert takich samochodów
    Np. OPEL OMEGA ANGLIK ZAREJESTROWANY W POLSCE z wpisem potwierdzającym legalną rejestrację???
    Cytuj
  • Scru66 29 lip 2011, 6:15
    Oj przekładki to koszt 3000 zł ale za samą robociznę, bo z materiałami to koszt nawet 6500 zł. No przykro mi to mówić, ale za 6500 żł można kupić całkiem dobry samochód używany. Nie będzie to oczywiście maybach czy bmw, ale do jazdy w mieście i na wypady weekendowe sprawdzi się. Można iść do komisu i tam wybrać coś co jest już zarejestrowane a niejedokrotnie nawet ubezpieczone i po ważnym przeglądzie technicznym.
    Cytuj
  • DexterII 29 lip 2011, 7:28
    Polecam stronkę http://krugozor.pl tam jest trochę o bezpieczeństwie anglików na drodze
    Cytuj
  • Semka 29 lip 2011, 8:52
    Bo to właśnie przez bezpieczeństwo nie za bardzo chcą rejestrować auta z kierownicą po prawej stronie. Fakt, że mamy inny system ruchu i przy wyprzedzaniu trzeba uważać i w ogóle trzeba się "przesiąść" z myśleniem, ale kierownica po lewej też nie gwarantuje bezpieczeństwa. Tyle wypadków na drogach że szok.
    Cytuj
  • Pol_Liberty 29 lip 2011, 9:18
    No podobno nastąpiła jakaś zmiana i sądy są po stronie kierowców, kiedy urząd odmawia rejestracji auta z kierownicą po drugiej stronie. NSA zajmował się taką sprawą, ale cholera nie pamiętam sygnatury akt. Wiem na pewno że taka sprawa była i skończyła się pozytywnie.

    Z tymi "zasadami" bezpieczeństwa to urzędnicy mocno przesadzają. Gdyby iść ich tokiem myślenia to w Polsce nie powinno rejestrować się w ogóle aut, bo mogę się założyć - uwzględniając proporcję - że wypadków powodowanych przez normalne samochody jest więcej niż też te angliki.
    Cytuj
  • Trans_Pols 29 lip 2011, 11:00
    A ja polecam filmik na youtube z czerwca 2011
    http://www.youtube.com/watch?v=Ze5o7IOelxc

    Kobieta jeździ samochodem anglikiem od trzech lat, ale przeglądy techniczne musi robić w UK. Czy jej się to opłaca to nie wiem, ale raczej nie. Ile wyda na paliwo lub przewózkę auta do UK. Kobita chyba jest dziana skoro pakuje się w takie koszty.
    Cytuj
  • Hurricane 29 lip 2011, 13:18
    Ujednoliceniem procedur związanych z opodatkowaniem i rejestracją aut we wszystkich krajach członkowskich zajmuje się unijna Komisja do spraw Przedsiębiorstw i Przemysłu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". to z początku lutego 2011.

    Podobno od 2012 roku system rejestracji ma być jednolity i rejestracja anglika powinna odbyć się bezproblemowo. Poza tym w Niemczech spokojnie zarejestrujesz RHD a w Polsce to jakbyś rejestrował rejestrował świnię z silnikiem Vankla - dla urzędnika to jakieś cudactwo.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum