Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Certyfikat z języka rosyjskiego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Certyfikat z języka rosyjskiego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • tusia3 24 wrz 2010, 13:11
    Jestem na etapie szukania możliwości zrobienia certyfikatu z języka rosyjskiego.
    Szczerze przyznam, że oferta szkół językowych jest pod tym względem dość uboga. Możecie się podzielić doświadczeniami, jeśli takie macie? Jakie certyfikaty z rosyjskiego najlepiej zrobić i gdzie można je zdawać? Chciałabym to zrobić u siebie we Wrocławiu, ale boję się, że będę musiała pojechać do Warszawy.
    Cytuj
  • magdallenka 24 wrz 2010, 14:58
    Nie wiem na jakiem poziomie jesteś, ale jeśli szukasz certyfikatu, który da Ci w przyszłości jakieś wymierne możliwości to proponuję zdawać coś na poziomie C1 lub C2, bo na poziom B szkoda czasu...

    Ja osobiście mam certyfikat na poziomie C1, nie był łatwy, ale można się do niego przygotować samemu, jeśli tylko masz solidne podstawy językowe. Robiłam go w Warszawie, miałam taką możliwość, bo przez rok studiowałam tam na Uniwersytecie Warszawskim, więc egzamin miałam w cenie kursu. Nie wiem jak wygląda możliwość we Wrocławiu...
    Cytuj
  • casinda_ebe 24 wrz 2010, 18:52
    Z tego co się orientuję, to zwykłe szkoły językowe dają jedynie możliwość przygotowania się na poziomie maksimum B2, co rzeczywiście jest dość słabe. To takie FCE z angielskiego, więc za bardzo się tym przyszłemu pracodawcy nie pochwalisz...
    Ewentualnie możesz pomyśleć o certyfikacie biznesowym, to już trochę lepiej wygląda, nawet na poziomie B2.
    Cytuj
  • caryca 24 wrz 2010, 22:24
    Ja zdecydowałam się, że na kurs rosyjskiego i certyfikat wyjadę do Moskwy, do instytutu Puszkina, bo w moim mieście nie ma też specjalnych możliwości, a jak miałam jechać do Warszawy to już wolę pojechać do Moskwy i coś przy okazji zobaczyć przymrużenie oka
    Cytuj
  • tusia3 25 wrz 2010, 1:50
    Dziewczyny, dzięki za rady, nie mam możliwości jechać do Moskwy,po prosty nie mogę poświęcić całego miesiąca tylko na naukę rosyjskiego. Ale zainteresowało mnie to co pisze magdallenka, ostatecznie mogę pojechać tylko na certyfikat do Warszawy, skoro można się samemu przygotować do tych testów na poziomie C1.
    Możesz napisać czy był trudny?
    Cytuj
  • magdallenka 25 wrz 2010, 7:22
    Przyznam, że C1 to już ni taka bułka z masłem jak B2. Radzę zaopatrzyć się w słownik frazeologizmów, choćby taki podręczny i dobrze się nauczyć tych popularnych, bo z tego co pamiętam to było dużo zadań z tym związanych i bez tego na pewno bym nie zdała.
    Zajrzyj tutaj: http://www.ronik.org.pl/kursy.htm To jest strona Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, możesz tam nawet zadzwonić i zapytać kiedy mają egzaminy i czy są jakieś konkretne materiały do przygotowania. Ja nic takiego nie miałam, ale może warto popytać, jak już się masz przygotowywać sama.
    Cytuj
  • tusia3 25 wrz 2010, 10:30
    Dzięki, jak to nie wypali, to chyba zdecyduję się na kurs biznesowy. O taki może być o wiele łatwiej...
    Cytuj
  • bimba 25 wrz 2010, 12:41
    Ja polecam zajrzeć tutaj: http://www.ue.poznan.pl/pag/i/589.php
    Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu też odbywają się kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikaty Instytutu im. A. S. Puszkina w Moskwie. Z tego co wiem, to jest możliwość tylko na poziomie B1 i B2, ale za to także certyfikat biznesowy. Na pewno po kursie jest możliwość zdawania tam na miejscu certyfikatu, a do Poznania masz o wiele bliżej z Wrocka niż do Warszawy przymrużenie oka Zadzwoń i zapytaj, czy można zapisać się na sam egzamin, może są też dostępne jakieś materiały do nauki.
    Cytuj
  • tusia3 25 wrz 2010, 14:39
    Wolałabym zrobić poziom C1, bo to jest już jakiś konkret... Chyba, że zdecyduję się na B2 biznesowy, wtedy rzeczywiście lepiej jechać do Poznania niż do Wawy. Spasiba za linka przymrużenie oka
    Cytuj
  • bimba 25 wrz 2010, 15:05
    tusia3 napisał:Wolałabym zrobić poziom C1, bo to jest już jakiś konkret... Chyba, że zdecyduję się na B2 biznesowy, wtedy rzeczywiście lepiej jechać do Poznania niż do Wawy. Spasiba za linka przymrużenie oka
    Nie za szto przymrużenie oka
    Sama robiłam tam kurs, a potem miałam egzamin właśnie B2 biznesowy. Powiem Ci, tak jak na certyfikatach z angielskiego już każdy pracodawca mniej więcej wie co z czym się je, tak z j. rosyjskim jak przedstawisz biznesowy to jest bardzo mile widziane, mimo, że poziom B2 to tylko średnio - zaawansowany. Dlatego polecam to zrobić.
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum