Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak nauczyć dziecko czytać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak nauczyć dziecko czytać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • D3niCle0 15 gru 2010, 20:41
    Witam. Mam pytanie, chyba głównie do rodziców dzieci ewentualnie nauczycieliuśmiech Chciałabym nauczyc moje dziecko czytać zanim pójdzie do szkoły. Tzn wiem, że juz w przedszkolu teraz dzieci poznaja literki, a moj synek ma dopiero dwa lata i osiem miesięcey. Nie zamierzam go oczywiście katować nauką, ale myślę, ze jak maluch sie garnie do wszystkiego i wszystko chce umieć i robić sam, a widzę, że świetnie zapamietuje to podejrzewam, że to będzie dla niego świetna zabawa! I przy okazji będzie miał ułaywiony start w przysżłościuśmiech Może ktoś z Was ma doświadczenie z jakąś sprawdzoną metodą, czy czekacie aż dzeici naucza sie w szkole...
    Cytuj
  • Raf1975 15 gru 2010, 23:36
    Niecałe trzy lata? Czy Ty aby trochę nie przesadzasz? uśmiech
    Cytuj
  • Gaik 16 gru 2010, 6:14
    Na początek dobrze jest czytać dziecku na glos książeczkiuśmiech Wtedy poznaje co to slowo pisane, że w tych literkach, które odczytuje mama czy tata jest ukryta treść bajeczki i... samo chce sie nauczyć je rozszyforwywaćuśmiech A kiedy będzie chciało to zacznie pytać o literki, co one znaczą, wtedy można mu pokazywać pojedyncze i objasniać, np B co ma dwa brzuszki, E jak grabki itd... najważniejsze to nie robic nic na siłęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • KoKoszka 16 gru 2010, 7:36
    Pomijając fakt czy trzyletnie dziecko jest w stanie opanować czytanie, nie jestem przekonana czy powinno umieć czytać? Przecież nawet książki dla dzieci często wymagają objasnień rodziców, historia z ksiżeczki jest pretekstem do rozmowy, wymyślania dalszego ciągu np... Pewnie, jak dziecko sie nauczy i bedzie samo sobie czytało książki w kącie to rodzic będzie mial więcej spokoju, ale czyt to na pewno dobre dla dziecka... wątpię.
    Cytuj
  • pacjentka 16 gru 2010, 8:47
    Moim zdaniem każde dziecko może się nauczyć czytać kiedy zechce i będzie w stanie, może to być w wieku 4-5 lat, byle nauka odbywała się na zasadzie zabawy, a nie przymusu! Bo zmuszając do czegokolwiek można dziecko zrazić i to na dlugie lata. Poczytaj sobie o metodzie Glenna Domana.
    Cytuj
  • D3niCle0 16 gru 2010, 9:47
    O rany, jasne, że nie bede sadzać dzieciaka w ławce i ćwiczyć go dyscypliną, jak sie pomyliwielki uśmiech Chodzi mi oczywiście o formę zabawy, która będzie prowadzić do poznawania liter, z czasem zaczniemy skladac te literki w słowa, jak wyjdzie tak wyjdzie, ale chyba nie ma w tym nic złego, że chcę ułatwić dziecku start w szkole i wykorzystać jego chlonny i ciekawy wszystkiego umysłuśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 16 gru 2010, 13:16
    Jasne, że to nic zlego, a wręcz przeciwnieuśmiech Kup maluchowi zestaw kolorowych liter z gąbki albo plastiku, gdzieś widziałam też takie z magnesem. Moje dzieci bardzo chętnie bawiły sie tymi literkami, a ja cierplwie odpowiadalam na pytanie: jak to literka? Potem wymienialiśmy wszystkie slowa na dana literęuśmiech Potem przy rysowaniu pisalismy krótkie wyrazy i zpamiętywaly jak wyglada napisane słowo MAMA czy TATA. I tak od rzemyczka do koniczkaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Stinaa 16 gru 2010, 13:44
    Mój smyk dopiero pełza, ale kupiłam przezornie matę z pianki w formie takich puzzli z wyjmowanymi lterkamiuśmiech Mozna je odrysowywać na kartce...
    Cytuj
  • Paniusia 16 gru 2010, 16:10
    Nauke czytania mozna rozpoczac juz z półtorarocznym dzieckiem... tak jak pokazuje sie obrazki, pokazywać karty z wyrazami, czytając na głos wyraźnie. Dziecko oczywiście nie nauczy sie składac z liter słów, ale zapamięta wzrokowo i będzie mu potem znacznie łatwiej... Umysl dwulatka jest niesamowicie chłonny. Też uważam, że jak tylk oktos ma czas i chęć to warto.
    Cytuj
  • Grantorino 16 gru 2010, 19:17
    A ja uważam, że małe dziecko - 2,3 lata powinno się uczyć innych rzeczy niż czytanie, powinno się uczyć o swiecie rozmawiając z rodzicami i nie tylko, że woda zamarza, że kaczki odlatuja na zimę, że z żołędzi i kasztanów rosną drzewa. Pewnie, można uczyc dziecko czytać, ale do czego mu to jest teraz potrzebne? Za jakiś czas przyswoi to i to w krótszym czasie. Na razie niech biega, skacze, buduje z klocków, maluje.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum