Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Nauka języka metodą Callana

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nauka języka metodą Callana

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 7z9 27 lis 2010, 10:36
    Chciałabym podszkolić swoją znajomość języka angielskiego. Widziałam oferty szkół językowych uczących metodą Callana. Według reklam języka nauczę się 4 razy szybciej. Czy jest to prawda czy tylko chwyt marketingowy?
    Cytuj
  • Biznesmenik 27 lis 2010, 13:59
    Jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy.

    Często można spotkać takie opisy "Szkoła językowa stosująca Metodę Callana uczy angielskiego cztery razy szybciej, niż szkoły stosujące inne metody. Jest to możliwe dzięki temu, że na zajęciach słuchacz bierze aktywny udział w lekcji i mówi po angielsku ponad cztery razy więcej, niż przy innych metodach nauczania. Czas każdej lekcji jest wykorzystany w 100%."

    Może ta metoda jest dobra do przełamania nieśmiałości w mówieniu, ale raczej nie do nauki od podstaw.
    Cytuj
  • 7z9 27 lis 2010, 15:03
    Ale jak w praktyce to wygląda bo znalazł tylko piękne opisy. Co to znaczy, że czas jest wykorzystywany w 100 procentach?
    Cytuj
  • Studencik 27 lis 2010, 16:15
    My studenci nie lubimy przepłacać i jak nas się roluje. A takie kursy metodą Callana to są dobre jak znasz dużo słowek i zwrotów, tylko niggy nie miałaś okazji tego poużywać.

    Lekcja wygląda mniej więcej tak. Stoi gościu jak na wykładzie i szybko czyta dany tekst. Jak skończy to szybko zadaje pytanie a ty szybko masz odpowiedzieć. Jak jest coś nie tak, to gościu ciebie poprawia. I tak pyta się kilka osób.
    Następnie znowu czyta teskt i itd. To zmusza do intensywnego wsłuchiwania się w to co mówi gościu.
    Cytuj
  • Ciekawski 27 lis 2010, 19:18
    Fajnie to studencik przedstawił. Mnie ciekawi za to jaka jest skuteczność nauki języka tą metodą.
    Cytuj
  • 7z9 27 lis 2010, 19:50
    To warto pójść na kursy w metodzie Callana czy nie?
    Cytuj
  • Studencik 27 lis 2010, 21:40
    Warto nie warto? A ja to wiem

    Jak dla mnie to powinno wygladać tak
    Uczysz się słowek, konstrukcji gramatycznych itd
    Czytasz jakieś teksty po angielsku z polskim tłumaczeniem, aby zobaczyć kontekst używania słówek

    Metodę Callana wybierasz jak masz opanowane przynajmniej podstawowe słownictwo i they nie myli ci się z them. Wtedy ma to sens, bo słuchasz co gościu mówi i starasz się niejako zrozumieć to on mówi bez tłumaczenia na polski.
    Najlepiej jakby gościu był nativespeakerem, wtedy poznasz akcent i ten ich bełkot.
    Cytuj
  • agent007 13 gru 2010, 9:48
    W sumie racja, jednak zawsze lepiej mieć jakąś podstawę. Bo tak to można mieć niezły bałagan w głowie.
    Cytuj
  • cucu 10 sty 2011, 10:23
    W sumie, to wybór takiej, an nie innej metody zazwyczaj wiąże się z indywidualnymi możliwościami. Jedni wybiorą taka, a inni zdecydują się na coś radykalnie odmiennego. Ja wolałabym iść do jakiejś dobrej szkoły, typu Axon - w takich placówkach zajęcia prowadzone są w taki sposób, żeby jak najwięcej nauczyć i żeby po prostu były efekty.
    Cytuj
  • samuraj 2 sty 2012, 13:07
    wiesz ja się uczyłam języka tą metodą, ale jakoś średnio przypadła mi ona do gustu. Jakoś nie mogłam się przestawić na tego typu metodę, wiesz wolę tradycyjne metody i kursy. Tylko ważne jest, żeby wybrać dobrą szkołę jak ta, o której pisze moja przedmówczyni.
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum