Dodaj zlecenie

6 najlepszych metod depilacji ciała

6 najlepszych metod depilacji ciała
Autor: KarolinaRoksela   |   16 kwi 2021, 15:42   |   Dział: Artykuły

Gładka skóra przez długi czas jest marzeniem wielu kobiet i coraz częściej również mężczyzn. Istnieją różne sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia, a depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jakie są najlepsze metody golenia ciała? Poznaj zalety i wady popularnych rozwiązań. Sprawdź, jak skutecznie usunąć odrastające i zbędne włoski.

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Już w starożytności kobiety regularnie usuwały zbędne owłosienie. Dziś coraz częściej decydują się na to również mężczyźni. Przez lata udoskonalano metody skutecznej depilacji. Ponieważ uważa się, że wydepilowane ciało jest bardziej higieniczne, to często wiele osób decyduje się nawet na pozbycie się włosków z miejsc intymnych. Aby cieszyć się gładką skórą, korzystamy z oferty salonów kosmetycznych lub decydujemy się na domowe zabiegi. Wśród najpopularniejszych rodzajów depilacji wyróżniamy:

• golenie maszynką;
• kremy do depilacji;
• depilacja woskiem;
• golenie z użyciem pasty cukrowej;
• depilator elektryczny;
• depilację laserową;

Ulubione rozwiązanie na aksamitną skórę bez owłosienia zazwyczaj wybieramy na podstawie kilku czynników. Wśród najważniejszych motywacji znalazły się: skuteczność i koszt metody, czas trwania i odczucia podczas zabiegu oraz ewentualne działania niepożądane.

Zalety i wady najskuteczniejszych sposobów depilacji ciała

Golarka zawsze pod ręką – depilacja maszynką

Golenie maszynką często traktujemy jako rozwiązanie awaryjne, przez co stanowi ono najpopularniejszą metodę depilacji. Golarkę chętnie wykorzystujemy, gdy pragniemy bardzo szybko pozbyć się włosków lub chcąc poprawić niedociągnięcia po innym sposobie. Przede wszystkim jest to jednak depilacja bezbolesna, a dodatkowo bezpieczna i nieinwazyjna. Największą wadą golenia maszynką może być jej niska efektywność, ponieważ zabieg należy powtarzać, co kilka dni.

Forma chemicznego usuwania włosków – krem do depilacji

Jedną z najrzadziej wykorzystywanych metod golenia są kremy do depilacji. Taka forma usuwania niechcianych włosków jest często nieefektywna i dość uciążliwa. Stanowi jednak świetne rozwiązanie dla osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Jak działa ten kosmetyk do depilacji w domu? Przede wszystkim masa bezboleśnie rozpuszcza owłosienie, ale nie usuwa cebulek. Wpływa to na efekt zabiegu, ponieważ gładkość utrzymuje się od 3 do 5 dni.

Gładki efekt na dłużej – depilacja woskiem

Nie wszystkie sposoby depilacji można wykorzystać na każdą partię ciała. Przykładem może być wosk, którego nie stosuje się do golenia pach czy okolic intymnych. Rozwiązanie, mimo że jest dość bolesne i wymagające wprawy, to cieszy się dużą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego że efekty depilacji woskiem utrzymują się dość długo. Po jakim czasie należy powtórzyć zabieg? Ponowne usunięcie włosków wykonuje się zazwyczaj po 3-4 tygodniach i najlepiej zdecydować się na pomoc doświadczonej kosmetyczki.

Domowy sposób na odrastające włoski – depilacja pastą cukrową

Ta forma usuwania włosków z ciała zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Cechuje się podobną skutecznością jak zabiegi z wykorzystaniem wosku i można ją przygotować w domu. Co ważne, depilacja pastą cukrową to bardzo ekonomiczny i ekologiczny sposób na depilację. Masę można wykonać poprzez połączenie szklanki cukru, soku z połowy cytryny i 1/4 szklanki miodu. Należy pamiętać, że jest to bolesna metoda golenia włosów, która przede wszystkim sprawdza się na większych powierzchniach.

Popularne, lecz bolesne rozwiązanie – depilator elektryczny

Na rynku znajdziemy wiele depilatorów elektrycznych oferowanych przez różnych producentów. Dostępność, opłacalność i długo utrzymujący się efekt to zdecydowanie największe zalety tej metody golenia ciała. Usuwanie owłosienia w ten sposób bywa jednak bolesne, a same włoski muszą być odpowiednio długie, by móc je wyrwać wraz z cebulką. Co może zdecydowanie martwić, to fakt, że skóra po zabiegu jest mocno podrażniona. Aby tego uniknąć, warto postawić na odpowiednią pielęgnację przed i po depilacji.

Trwałość i skuteczność – depilacja laserowa

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj depilacji wybrać to jednym z ciekawszych wariantów jest zabieg laserowego usuwania włosków. Rosnąca popularność tego rozwiązania to przede wszystkim efekt zadziwiającej trwałości. Już kilka sesji pozwoli cieszyć się gładką skórą. Laser niszczy mieszek włosowy, ale nie u wszystkich musi się sprawdzić. Niesie za sobą sporo niedogodności oraz kilka przeciwwskazań. Jednorazowy zabieg trwa dość długo i wiąże się z ogromnymi kosztami. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia.

Bez względu na to, który sposób depilacji wybierzesz, to pamiętaj, że musi być on dostosowana do rodzaju skóry. Jeżeli poza usuwaniem włosków, chcesz zadbać o swój wygląd, to sprawdź najmodniejsze obecnie metody koloryzacji.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy