Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaKosmetyczne, fryzjerskie i pokrewneKosmetyka ciała i twarzyDepilacja, woskowanie

Artykuł: Depilacja - etapowe usuwanie owłosienia

Dodaj zlecenie

Depilacja - etapowe usuwanie owłosienia

Depilacja - etapowe usuwanie owłosienia
Autor: monalisapl   |   16 sty 2014, 12:48   |   Dział: Artykuły

Depilacja dla wielu kobiet jest ważnym, lecz nie zawsze prostym zabiegiem. Większość z nich wykonuje ją samodzielnie, w domowych warunkach, najczęściej za pomocą powszechnie dostępnych środków takich jak kremy czy pianki do depilacji.

Są również kobiety, które wolą skorzystać z pomocy profesjonalistki i wykonać http://kosmetyka-laserowa.pl/depilację w salonie urody. Istnieje wiele metod depilacji, jednak nie zawsze wiadomo, która z nich jest najzdrowsza i przynosi najlepsze skutki. W efekcie zbyt częstego golenia włosków mogą pojawić się naskórne podrażnienia takie jak złuszczenia skóry czy czerwone, swędzące punkciki w depilowanym miejscu. Z kolei depilacja woskiem bądź depilatorem często powoduje wrastanie włosków, które nie mogą wydostać się na zewnątrz naskórka. Może to prowadzić do stanów zapalnych bądź blizn. Są jednak metody zapobiegawcze przykrym skutkom ubocznym. Jest to na przykład wykonywanie peelingu, używanie balsamów i preparatów zmiękczających. Obecnie istnieje także depilacja laserowa, czyli trwałe usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Metoda ta uważana jest za bezpieczną oraz bezinwazyjną. Sprawia to, że coraz więcej kobiet decyduje się na poddanie swego ciała tejże depilacji. Na początku warto wyjaśnić na czym polega cały zabieg oraz w jaki sposób laser niszczy owłosienie, zobacz http://kosmetyka-laserowa.pl/depilacja-laserowa-czesto-zadawane-pytania.phpCzęsto zadawane pytania. Wgłąb naskórka kieruje się wiązkę promieni, która uszkadza mieszki i powoduje, że zanikają. Aby poddać się zabiegowi trzeba wykluczyć szereg przeciwwskazań. Są nimi na przykład: skłonność do przebarwień, przyjmowanie ziół, kolor włosów lub choroby.

Etapwe działanie

Depilacja laserowa następuje etapowo. Jako pierwsza przeprowadzana jest konsultacja, która wykluczy wszelkie przeciwwskazania oraz pozwoli poznać typ skóry badanego. W przypadku pomyślnej konsultacji zostaje przeprowadzona próba laserowa. Zabieg powtarza się od czterech do dziesięciu razy w odstępie trzech do ośmiu tygodni. Po wykonaniu depilacji występują normalne objawy, które nie powinny być powodem do niepokoju. Najczęściej jest to zaczerwienienie bądź obrzęk w miejscu, które było poddane zabiegowi. Ustępują one w przeciągu dwóch, trzech dni. Wówczas skórę należy traktować bardzo delikatnie i ostrożnie.

Zabieg może kosztować nas nie tylko horrendalne sumy pieniędzy, lecz także sporo nerwów, jeśli zostanie nieprawidłowo wykonany. Należy zwracać szczególną uwagę na moc i rodzaj laserów, który wybiera lekarz. Ważnym jest by udać się do profesjonalnego, kompetentnego specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania depilacji laserowej. W przypadku złego doboru urządzenia bądź nieprawidłowości w wykonaniu zabiegu można zostać poparzonym.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy