Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaOchrona zdrowia

Artykuł: Gdzie zaczyna się depresja?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Gdzie zaczyna się depresja?

Gdzie zaczyna się depresja?
Autor: Poczytaj   |   30 mar 2015, 16:14   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Ochrona zdrowia

Depresja to choroba fizyczna jednego z najważniejszych narządów w organizmie, mózgu. Kiedy ludzie są przygnębieni ich ciało cierpi. Osoby z depresją mają wyższe prawdopodobieństwo cukrzycy, chorób serca, udaru mózgu, wysoki poziom cholesterolu, problemy immunologiczne, problemy bólu, problemów gęstości kości i umierają w młodszym wieku niż osoby bez depresji. Depresja zaburza zdolność do skutecznego działania w życiu i realizacji celów oraz pracy. Przyczynia się do problemów, absencji, problemów małżeńskich i rodzinnych. Dzieci hodowane w domach z depresją matki mają znacznie większą częstość występowania problemów ze zdrowiem psychicznym niż dzieci hodowanych w domach z matek, których depresja odpowiednio traktowane.

Typowe objawy depresji to utrzymujący się codziennie ponad dwa tygodnie nastrój depresyjny, utrata zainteresowania, motywacji lub zdolności do odczuwania radości lub przyjemności z działania, zmiana apetytu w górę lub w dół,, zmiana snu w górę lub w dół, poczucie bezwartościowości lub winy, myśli samobójcze lub zaabsorbowanie śmiercią, utrata energii, uczucie zmęczenia, upośledzenie koncentracji. Istnieje wiele czynników przyczyniających się do depresji.

Podczas depresji metabolizm glukozy w mózgu zmniejsza się, aktywność elektryczna jest zmniejszona i część mózgu, w którym prowadzimy nasze krytyczne myślenie, rozumowanie, planowanie jest stłumiona i nie działa dobrze. Jednocześnie część mózgu, która powoduje strach, lęk, niepokój, strach i poczucie winy jest nadpobudliwa, powodując rosnące poczucie emocjonalnego cierpienia i dysforię, co powoduje wzrost uwalniania hormonów stresu z organizmu z kaskadami fizjologicznych problemów w całym organizmie.

Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia depresji rozwoju, mogą być podzielone na dwie główne kategorie, te, które wpływają na tkankę mózgu i te, które bezpośrednio wpływają na umysł, procesy myślowe mózgu. Czynnikami przyczyniającymi się do depresji, które wpływają na tkankę mózgu: choroby serca, nowotwory, AIDS, cukrzyca lub inne przewlekłe schorzenie lub niedobory żywieniowe, ograniczona aktywność fizyczna, alkohol i narkotyki, ciąża, nieprawidłowości hormonalne, zaburzenia snu, różnego rodzaju leki, przewlekłe stany bólowe, choroby mózgu, choroba Parkinsona.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy