Favore.plBaza wiedzyZdrowie i urodaLekarze specjaliściPsycholodzy, psychiatrzy

Artykuł: Zastąp pozytywne myślenie pozytywnym działaniem

Dodaj zlecenie

Zastąp pozytywne myślenie pozytywnym działaniem

Zastąp pozytywne myślenie pozytywnym działaniem
Autor: karinam6   |   17 lis 2014, 12:50   |   Dział: Artykuły

Istnieje wiele szkoleń i kursów, które mają nauczyć nas pozytywnego myślenia. Niestety od samego siedzenia i rozmyślania jeszcze nikt nie osiągnął w pełni satysfakcjonującego go sukcesu. Bo żeby wprowadzić w życie zmiany i poprawę trzeba działać. A najlepiej pozytywnie!


Zdarzyło ci się usłyszeć – myśl pozytywnie, a staniesz się szczęśliwszy. Lub też - myśl jak milioner i będzie magicznie się bogacić. W zasadzie ta idea jest całkowicie uzasadniona. Jednak w praktyce często okazuje się nieskuteczna. Dlaczego tak się dzieje? Może ci, którzy fantazjują o wspaniałym życiu są źle przygotowani do niepowodzeń, lub niechętnie przychodzi im włożenie choćby odrobiny wysiłku potrzebnego do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Tymczasem wystarczy tylko kilka małych zmian by nie tylko przejść z myślenia na działanie, ale także z sytuacji biernej do wypełnionej powodzeniem: 1.uśmiechaj się częściej – uśmiechanie się jest procesem, który łagodzi stan napięcia, powstaje w momencie, kiedy nasz umysł jest daleko poza sferą negatywnych emocji. Uśmiechając się częściej, częściej będziesz dostarczał organizmowi poczucie szczęścia. 2. działaj natychmiastowo – zwlekanie jest największym wrogiem w podejmowaniu jakichkolwiek akcji. Okazuje się, że jeśli spontanicznie poderwiemy się do jakiejś czynności i zrobimy początek, to nawet jeśli poddamy się po 15 minutach, nasza motywacja do dokończenia tej czynności wzrośnie. 3. odwracaj uwagę – jeśli twoim marzeniem jest zrzucić kilka kilogramów nie wystarczy tylko wizualizować o smukłej sylwetce, wystarczy też podjąć pewne działania i niekoniecznie o wyjściu do klubu fitness jest mowa. Spróbuj jeść niedominującą ręką, co powoduje skupienie na niej większej uwagi od samego procesu jedzenia. Nie tylko zjesz mniej, ale też i wolniej, co szybciej spowoduje uczucie sytości. 4. nabierz do siebie zaufania – powtarzaj sobie głośno i stanowczo, że wierzysz, że jesteś w stanie zrobić to, co chcesz osiągnąć. Podnosi to samoocenę i pewność siebie.
Każdy ojciec sukcesu przyzna, że bez bogatej wyobraźni nie zaszedłby tak daleko jak zaszedł. Wyobraźnia ta z pewnością została poparta pozytywnym myśleniem. Ale sukces musiał przyjść także poprzez podjęcie pewnych działań. Nie zwlekajmy więc z ich podejmowaniem!

KOMENTARZE
  • brak komentarzy