Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Komputer do montażu filmów

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Komputer do montażu filmów

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Unimatryca01 20 lis 2010, 8:42
    W jednym z wątków na favore.pl znalazłem informację o programach do montażu filmów wideo. Zastanawiam się jakim sprzętem musiałbym dysponować, aby amatorsko montować swoje filmy w domu. Jaki to je w ogóle koszt.
    Cytuj
  • Fotok 20 lis 2010, 9:06
    Mocny musi być. Przy modelowaniu 3D czy obróbce dużych zdjęć czasem przetwarzanie zajmuje ładną chwilę.
    Cytuj
  • Unimatryca01 20 lis 2010, 13:01
    A tak coś więcej, jakieś szczegóły. Widzę fajme filmiki na youtube, jakieś przejścia między scenami i inne efekty. Też chciałbym coś takiego zrobić. W internecie szukałem takich informacji, ale one albo są sprzed 5 lat, albo dotyczą jakiś kosmicznych urządzeń.
    Cytuj
  • TechNews 20 lis 2010, 15:38
    Montaż filmów to mało precyzyjne określenie. Można montować zwykłe filmiki w normalnych rozdzielczościach oraz w HD. O ile do tego pierwszego wystarczy komputer dwurdzeniowy i 4 GB ramu, to do montażu filmów HD musi to być już monstrum. 6-cio rdzeniowy procesor nie będzie przesadą, 8 GB RAMU to minimum, oraz bardzo pojemne dyski twarde.
    Nowe karty graficzne są przystosowane do wspomagania takiego przetwarzania np. nVidia i technologia zwana CUDA.
    Cytuj
  • Lapik 20 lis 2010, 18:41
    Ja używam takich prostych efektów przy nagrywaniu pulpitu. Niby w miarę nowy komp, ale jakoś długo to wszystko trwa. Montuję na Corel VideoStudio Pro X3 - ktos na favore doradził mi, że ten program jest prosty w obsłudze.
    Cytuj
  • Unimatryca01 20 lis 2010, 19:57
    A ile taki zestaw mógłby kosztować, nie jestem szejkiem arabskim i cena dla mnie się liczy.
    Cytuj
  • Komputerowiec 20 lis 2010, 23:16
    Ja bym proponował AMD X6, min 8GB RAMU - czyli system operacyjny musi być 64 bit, i ze dwa dyski po min 750 GB.
    Całość mogłaby się zamknąć w kwocie 3000-4000 zł.
    Do montażu jakiś długich filmów HD to już nie na kieszeń zwykłego obywatela. To się już robi na stacjach graficznych kosztujących krocie.
    Cytuj
  • wezo 9 kwi 2024, 9:25
    Zakupiłem https://naturawitasp.pl/damskie-torby-do-laptopow-jaka-wybrac/ jestem zachwycony.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum