Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Lekarz nie wypisze recept na leki refundowane

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Lekarz nie wypisze recept na leki refundowane

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie
  • LidkaD 15 paź 2011, 12:45
    Słyszeliście o problemie z receptami na leki refundowane. Podobno od stycznia 2012 lekarze nie będą chcieli ich wypisywać, bo jak coś z robią źle to zapłacą wysokie kary.
    Przecież to jest chore, komu to się przysłuży NFZ czy pacjentowi.
    Cytuj
  • MamWas 15 paź 2011, 16:29
    Chcą ukrócić wypisywanie leków na wszystko. Przecież na leki refundowane idzie ponad 8 mld zł rocznie.
    Z jednej strony to dobrze, że ktoś wkońcu weźmie się za to, ale inna sprawa jest taka, że u nas to wyjdzie inaczej niż planowana.
    Przychodzi chory pacjent po lek a lekarz mu na to, no nie panie ja wypiszę, a NFZ naśle mi kontrolę i będę musiał oddać za wszystko. I tu leży problem. Zachłanność i szukanie kozłów ofiarnych przez NFZ.
    Cytuj
  • Szaraczek 15 paź 2011, 20:13
    Najbardziej dotnie to ludzi starszych. Już nie raz machnęłam rękę i kupiłam lek na receptę za pełną cenę.
    Słyszałam, że rekordzista lekarz ma oddać 760 tys złotych z własnej kieszeni, bo nie prowadził jakiejś dokumentacji.
    Ja się nie dziwię lekarzom, przecież takich pieniędzy nie zarabiają a mają odpowiadać jakby byli milionerami.
    Cytuj
  • KruczekPrawny 15 paź 2011, 22:21
    Powodem strachu jest art. 48 ust. 8 ustawy refundacyjnej, która wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r.

    Na podstawie tego przepisu kosztami nienależnej refundacji mogą być obciążone wszystkie osoby uprawnione do wystawiania recept, a więc lekarz czy placówka medyczna. A lista uchybień za którą lekarz może zostać pociągnięty do odpowiedzialności jest bardzo długa - np. przychodzi pacjent bez ubezpieczenia. Skąd lekarz ma wiedzieć czy ktoś ma ubezpieczenie czy nie? Nie sprawdzi tego, a wystawienie recepty takiej osobie ściąga na głowę opisywany problem. To dopiero początek horroru.
    Cytuj
  • Kurka_Wodna 16 paź 2011, 0:11
    Ja póki co nie mam problemów ze zdrówkiem, ale to mniej też niepokoi. Zdrowie to nie rzecz trwałego użytku.
    No nie wesoło dzieje się w Polsce.
    Cytuj
  • Pigulara 16 paź 2011, 1:40
    Najgorsze jest to, że każdy lekarz płaci za siebie.
    Teraz jest tak, że nawet jak medyk pomyli się w receptach to za błędy płaci szpital w którym pracuje, więc nie musi przejmować się karami. Ale od stycznia 2012 będzie inaczej i szpital już za niego nie zapłaci.
    Ja sobie nie potrafię wyobrazić, aby lekarz nie mógł wypisać recepty z obawy o kary. Szukanie oszczędności jak najbardziej ale nie w taki zbójecki sposób.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 16 paź 2011, 6:13
    To jest próba uszczelniania systemu, ale traktowanie każdego lekarza jak potencjalnego złodzieja nie jest wyjściem.
    Gdyby wprowadzono jakiś elektroniczny system z danymi pacjenta, jego chorobami i tak dalej, aby lekarz używając komputera mógł to szybko sprawdzić, to kary jak jak najbardziej. A tak nakłada się obowiązki a nie daje dostępu do istotnych danych.
    I tu rozumiem lekarzy, którzy nie będę wypisywać recept. Poczekamy ile osób przez to fajnie i czy Kopacz za to odpowie.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum