Favore.plForumPozostałe tematy

Grzyby lubią wilgoć

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Grzyby lubią wilgoć

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • rojan-58 29 kwi 2013, 19:57
    Występowanie wilgoci w budynkach istniejących jest najczęściej naturalnym skutkiem nieprawidłowego zastosowania rozwiązań materiałowo-budowlanych.Izolacje wykonywane 60-70 lat temu dawno mogły ulec zniszczeniu chodzi o papę,a niektóre obiekty wcale ich nie posiadały.Dlatego te obiekty w sposób szczególny narażone są na zawilgocenie wywołane kapilarnym podciąganiem wody z gruntu.Można temu zapobiec stosując odpowiednią izolację poziomą lub pionową /hydrofobową/ bez jej braku występować mogą takie zjawiska jak plamy czarne,przebarwienia na tynku ,odparzenia,lub wykwity pleśni i bardzo grożne grzyby pleśniowe których w budownictwie jest ponad 100 gatónków grożnych dla zdrowia.Wilgoć w domu to bóle głowy,zapalenie oskrzeli,migreny i inne.Prosimy nie lekcewarzyć tej sprawy.
    Cytuj
  • rojan-58 29 kwi 2013, 19:59
    rojan-58 napisał:Występowanie wilgoci w budynkach istniejących jest najczęściej naturalnym skutkiem nieprawidłowego zastosowania rozwiązań materiałowo-budowlanych.Izolacje wykonywane 60-70 lat temu dawno mogły ulec zniszczeniu chodzi o papę,a niektóre obiekty wcale ich nie posiadały.Dlatego te obiekty w sposób szczególny narażone są na zawilgocenie wywołane kapilarnym podciąganiem wody z gruntu.Można temu zapobiec stosując odpowiednią izolację poziomą lub pionową /hydrofobową/ bez jej braku występować mogą takie zjawiska jak plamy czarne,przebarwienia na tynku ,odparzenia,lub wykwity pleśni i bardzo grożne grzyby pleśniowe których w budownictwie jest ponad 100 gatónków grożnych dla zdrowia.Wilgoć w domu to bóle głowy,zapalenie oskrzeli,migreny i inne.Prosimy nie lekcewarzyć tej sprawy.
    Cytuj
  • serenity85 1 maj 2013, 19:35
    a jak pozbyć się grzyba już od lat isniejącego(sufit, ściany)?
    Cytuj
  • rojan-58 2 maj 2013, 18:12
    Witam ponownie i odpowiadam na pytanie jak grzyb już jest na suficie lub na ścianie,należy te miejsca oczyścić i poza granice ok.30cm,i wykonać oprysk preparatem IZOMUR,który niszczy zarodniki grzyba,oraz izoluje także te miejsca,0,5litra na 1m.kw.
    Cytuj
  • losia 26 wrz 2015, 17:56
    U mnie właśnie przez wilgoć pojawiły się grzyby i ciężko mi było się tego pozbyć. Walczyłam na różne sposoby najczęściej te domowe. Kupiłam w końcu pochłaniacz on pomógł pozbyć mi sie wilgoci, a grzybami zajęłam się sama kupiłam specyfik do odgrzybiania ścian i w końcu mam z nimi spokój
    Cytuj
  • june45 29 wrz 2015, 17:31
    Nie wiedziałam, że to może powodować migreny, ciekawe.
    Cytuj
  • werka22 11 gru 2015, 12:00
    Możemy walczyć z grzybami ozonowaniem. Nie niszczy to co prawda przyczyny powstawania pleśni ale likwiduje objawy. Ozonator można kupić sobie tak swój domowy, nie trzeba już zamawiać całej ekipy. Ja mieszkam w kamienicy koło Wisły w Krakowie i była wilgoć teraz kupiłam na u nas Starowiślnej ozonator N2O2C i daję rade. Ściany czyste i powietrze inne
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum