Favore.plForumPozostałe tematy

Jak zrobić miękkie naleśniki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić miękkie naleśniki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • inezzz 9 sty 2011, 16:04
    Może pytanie trochę głupie, ale nie jestem mistrzem kuchni, a uwielbiam takie miękkie i delikatne naleśniki. Robiłam już kilka razy z różnych przepisów, ale zawsze wychodzą takie grubsze i chrupiące. Są ok, ale ja lubię zawsze dać coś do środka, więc się kiepsko zawija takie...
    Jeśli ktoś wie o co chodzi, to proszę niech napisze.
    Pozdrawiam wielki uśmiech
    Cytuj
  • aleksander_wielki 9 sty 2011, 17:52
    Hej, a nie szukałaś przepisu w książce kucharskiej? język
    Cytuj
  • inezzz 9 sty 2011, 18:51
    jak już napisałam przepisów wypróbowałam kilka i z wodą gazowaną i nawet z piwem. Wydawało mi się, że będą takie pulchne. No ale nic z tego, zawsze wychodzą podobne, więc może coś jest nie tak... Pytam, może akurat ktoś mi coś sensownego podpowie.
    Cytuj
  • AAnka 9 sty 2011, 20:19
    Ja nie podam Ci dokładnego przepisu, bo robię zawsze na oko przymrużenie oka Ale z tego co wiem, to ważne, żeby dać pół na pół mleka i wody. Im więcej mleka, tym są bardziej chrupiące, a jak dodasz wody (najlepiej zwykła, a nie gazowana) to wtedy są bardziej miękkie i delikatne. Oczywiście do tego mąka, szczypta soli, maksymalnie 2 jajka (wszystko też zależy jakie ilości ciasta chcesz zrobić) i można dodać cukier waniliowy, jeśli chcesz słodkie ciasto. Wszystko zmiksować do konsystencji śmietany.
    Cytuj
  • bigotka 9 sty 2011, 23:29
    Mam takie dodatkowe pytanie odnośnie naleśników? Na czym je smażycie? Masło czy olej?
    Cytuj
  • aniqa33 10 sty 2011, 1:44
    Ja zawsze smażę na maśle, ale przedtem do cista dodaję do wszystkich składników jeszcze łyżeczkę - dwie oleju. Dzięki temu nie przywierają uśmiech
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum