Favore.plForumPozostałe tematy

Metoda 5s, czy to działa?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Metoda 5s, czy to działa?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • Ina123 24 maj 2013, 22:08
    Ciekawa jestem, czy ktoś próbował nauczyć się jezyka dzięki metodzie 5s? Ponoć jest lepsza od tradycyjnego wkuwania, bo ćwiczy pamięć długotrwałą, a nie krótkotrwałą. Dla mnie to rewolucjauśmiech Czy ktoś korzystał z tej metody? I jeśli tak, to jakie efekty? Pozdrawiam
    Cytuj
  • hasanna 6 cze 2013, 10:42     (ostatnio zmieniony przez autora 6 cze 2013, 10:43, w całości zmieniany 1 raz)
    podejrzewam, że to kolejna z metod, która ma nabić kasę szkołom językowym
    Cytuj
  • Ina123 11 cze 2013, 14:30
    Z tego co wiem, to raczej w szkołach językowych nadal jest metoda wkuwania na pamięć itp. A tutaj można się nauczyć samodzielnie. Zastanawia mnie tylko ile trzeba czasu, żeby efekty tej metody 5s były już widoczne. I czy to się sprawdza, jak ktoś ma barierę, która go blokuje przed mówieniemuśmiech
    Cytuj
  • blue-green 11 cze 2013, 17:22
    Na barierę językową najlepszy jest kurs językowy za granicą. Można uczyć się języka i odpoczywać - w atmosferze relaksu w pięknej scenerii język sam się utrwala. Szkoła języka włoskiego w Kalabrii
    Cytuj
  • erykit 12 cze 2013, 10:57
    Ja szczerze mówiąc nie próbowałem. Ale jeśli faktycznie o wiele łatwiej dzięki niej nauczyć się języka to może warto byłoby wypróbować ... przymrużenie oka
    Cytuj
  • Ina123 14 cze 2013, 21:35
    Wyjazd za granicę, żeby nauczyć się mówić jest dobrym pomysłem, tyle że w moim przypadku pewnie bym się bała odezwać, mimo tego, że jednak język znamjęzyk Ta metoda 5s ma sporo pozytywnych recenzji i zastanawiam się czy też jej nie wypróbować i sprawdzić, czy faktycznie jest lepsza od tradycyjnej metody nauczania. Nawet nie wiedziałam, że można inaczej się nauczyć niż w kółko powtarzać na pamięć. Ale coś jest z tym uczeniem się słowek na pamięć, że po jakimś czasie mało które z nich pamiętam, mimo ze powtarzałam je sobie ze 100 razyuśmiech).
    Cytuj
  • pistacja 17 cze 2013, 11:18
    A co to w ogóle jest to 5s? Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam.
    Cytuj
  • Ina123 18 cze 2013, 16:15
    To jest metoda językowa, gdzie nie uczysz się na pamięć nowych słów czy pojęć, tylko starasz się do słów wyrazić jak najwięcej uczuć, któe przychodzą ci do głowy. To tak w skrócieuśmiech Najlepiej sobie poczytaj o tym,
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum