Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

System alarmowy a ubezpieczenie mieszkania

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

System alarmowy a ubezpieczenie mieszkania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • erykit 29 mar 2015, 16:52
    Mam pytanie związane z ubezpieczeniem mojego mieszkania oraz z faktem, że przymierzamy się wkrótce do zamontowania systemu alarmowego.
    Czy w związku z tym, że planujemy montaż alarmu, towarzystwo ubezpieczeniowe udzieli nam zniżki na polisę? Czy alarm musi spełnić jakieś określone normy?
    Cytuj
  • hipcio 30 mar 2015, 8:36
    Najczęściej jest tak, że alarm który podnosi przecież bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko na włamania czy pożary (o ile posiada również czujniki ppoż) wpływa także na wysokość polisy. Jak bardzo wpływa zależy od samego alarmu (tego czy jest to alarm lokalny, z powiadomieniem czy interwencją) oraz od samego towarzystwa ubezpieczeniowego.
    Jakie cechy powinien posiadać system alarmowy dowiedzieć się możesz z tego artykułu https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/
    Agent ubezpieczeniowy pewnie nawet nie sprawdzi osobiście jaki jest to system alarmowy. Te rzeczy będą badane gdyby doszło do włamania, pożaru. Lepiej więc nie wprowadzać w błąd.
    Cytuj
  • Agna 4 kwi 2015, 20:38     (ostatnio zmieniony przez autora 4 kwi 2015, 20:38, w całości zmieniany 1 raz)
    Nie mam alarmu, ale może by producenta zapytać, albo w cuk to multiagencja, więc będą wiedzieli jak to wygląda w poszczególnych TU.
    Cytuj
  • Meggi85 6 kwi 2015, 22:03
    Najlepiej wybrać konretne towarzystwa ubezpieczeniowe i u nich zapytać o zasady. Nie wiem jaki masz dom i czy jest u Ciebie w ogóle konieczny alarm. Ja mam ubezpieczenie w Compensa nie tylko mieszkania, ale i całej rodziny. Zadzwoń do nich na infolinię i zapytaj, bo tam Ci najlepiej doradzą czy jest sens pchania się w koszta alarmu jesli robisz to dla zmniejszenia kosztów ubezpieczenia.
    Cytuj
  • sloneczko9 17 wrz 2015, 8:26     (ostatnio zmieniony przez autora 27 wrz 2015, 10:06, w całości zmieniany 1 raz)
    Oczywiście, że warto jest czytać zasady. Oraz dokładnie wczytać się w warunki ubezpieczenia. Musisz czytać wszystko co podpisujesz.Niestety ale wiele Polaków tego nie robi i potem narzeka,że wzięło sobie nieodpowiednie ubezpieczenie.W tym przypadku jest to jedynie ich wina...
    Polecam zerknać sobie tutaj:
    https://superpolisa.pl/ - na stronie jest wygodna porównywarka ubezpieczeń.
    Cytuj
  • TianaR 19 wrz 2015, 16:13
    Agna napisał:Nie mam alarmu, ale może by producenta zapytać, albo w cuk to multiagencja, więc będą wiedzieli jak to wygląda w poszczególnych TU.
    Dokładnie, nam też dobrze tam doradzili jaką polisę wybrać.
    Cytuj
  • losia 23 wrz 2015, 16:42
    Nie mam pojęcia jak ubezpieczyciele podchodzą do tego że mamy alarm lub nie. Myślę, jednak że dobrze o tym myślisz .
    Cytuj
  • mscislaw 14 paź 2015, 9:57     (ostatnio zmieniony przez autora 26 paź 2015, 8:30, w całości zmieniany 1 raz)
    Podchodzą pozytywnie. Jeśli masz alarm tak jak już tutaj wspomniano wcześniej możesz liczyć na tańszą polisę. Jest to bardzo duży plus bo w przypadku firmy czy domu ubezpieczenie może być droższe niż w przypadku mieszkania. Dzięki systemowi alarmowemu możęsz liczyć na znaczne zniżki .Oczywiście jeśli system działa tak wiec co roku regularnie trzeba przeprowadzać jego konserwację. Jeśli mogę coś zasugerować to warto jest wybrać się do jednego z salonów firmy Eletrox ( http://www.eltrox.pl/ ) . Jest to duża firma, która zajmuje się dystrybucją oraz sprzedażą systemów alarmowych i na dzień dzisiejszy mają salony praktycznie w całej Polsce.
    Cytuj
  • UllKa 22 paź 2015, 14:40
    Agna napisał:Nie mam alarmu, ale może by producenta zapytać, albo w cuk to multiagencja, więc będą wiedzieli jak to wygląda w poszczególnych TU.
    Oni mają też kalkulator majątkowy na stronie, można sobie tam wyliczyć koszt takiego ubezpieczenia.
    Cytuj
  • zagubiona 8 lis 2015, 18:33     (ostatnio zmieniony przez autora 12 lis 2015, 11:55, w całości zmieniany 1 raz)
    Wydaje mi się że ubezpieczyciele mają w formularzach jakieś wymagania dotyczące zabezpieczeń w domu czy alarmów. Chyba też wtedy składki są inne jak się alarm posiada. Ja nawet dla swojego spokoju chcę założyć i kupić http://www.nice.pl/Produkty,698/Alarmy . Często wyjeżdżamy i bym ze strachu umarła zostawiając wszystko samemu sobie. Złodziei teraz masa.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum