Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wentylacja mechaniczna

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wentylacja mechaniczna

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Bostwana 7 lip 2013, 20:57
    Co powiecie na temat wentylacji mechanicznej? Zastanawiamy się nad takim systemem w naszym domu. Nasi znajomi mają rekuperator z odzyskiem ciepła i cały system wentylacji i sobie mocno chwalą. Byliśmy u nich i faktycznie w domu jest bardzo przyjemnie, szczególnie teraz podczas gorączek. I teraz pytanie do Was - macie taki system we własnym domu? Jakie są wasze odczucia? W sumie jesteśmy już mocno zdecydowani. Mąż dzwonił już nawet do Eco Comfortu - na taką wentylację jest 10 lat gwarancji, a całość ustawiana według specjalistycznej aparatury. Co prawda to poważna inwestycja, ale w sumie powinna się w miarę szybko zwrócić, a o zdrowiu już nawet nie wspominając.
    Cytuj
  • ZuzannaPigalle 9 lip 2013, 9:09
    w miarę szybko tzn w jakim czasie?
    Cytuj
  • erykit 15 lip 2013, 13:58
    Ja się zastanawiam nad wentylacją mechaniczną w moim domu, czytałem że bardzo dobre są wentylatory które mają wbudowane czujniki indukcyjne. Podobno jest to bardzo dobry sprzęt, moim zdaniem jak robić wentylację to nie ma co na tym oszczedzać, robimy to raz na całe życie. Ciekawi mnie tylko czy trzeba będzie mocno kuć ściany.
    Cytuj
  • Klatka 16 lip 2013, 8:18
    Również korzystam z wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła i jestem bardzo zadowolona. System sprawdza się przede wszystkim w zimie, ponieważ wcześniej musieliśmy otwierać okna, żeby przewietrzyć mieszkanie, co oczywiście kończyło się jego wychłodzeniem. Koszty instalacji bardzo szybko się zwróciły.

    Cytuj
  • xaramm5 22 mar 2018, 20:22
    Wentylacja mechaniczna tak, ale z rekuperacją. Poza tym, że zapewnia idealny przepływ powietrza, to także ogranicza straty energii cieplnej. Dość dobre rekuperatory do takiej wentylacji ma WANAS - wykorzystują szereg nowoczesnych rozwiązań, materiały najlepszej jakości.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum