Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Biała maź - nakrętka na wlewie oleju

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Biała maź - nakrętka na wlewie oleju

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • tumika 6 sie 2010, 11:06
    Witam wszystkich. Mam Opla Astrę 1.6 w benzynie z 2001 roku. Kilka dni temu chciałam sprawdzić stan oleju w silniku. Zauważyłam, że na bagnecie widoczna jest biała maź. Po odkręceniu wlewu olejowego okazało się, że na nakrętce też zebrało się całkiem sporo białej, maziowatej substancji. Co to może znaczyć? Czy jest to coś poważnego?
    Cytuj
  • decybel 6 sie 2010, 12:36
    Jeżeli jeździsz na krótkich trasach, to może to oznaczać że jest to olej zmieszany z wodą. Mieszanka taka powstaje, gdy auto nie zdąży się nagrzać . Jest to całkiem normalne przy jeździe na krótkich odcinkach.
    Cytuj
  • tumika 6 sie 2010, 15:04
    Trasa do pracy to 10km, wiec nie wiem czy można to nazwać krótkim odcinkiem skrzywienie
    Cytuj
  • zbigniew48 6 sie 2010, 17:02
    Powinnaś sprawdzić stan płynu w chłodnicy ! Może okazać się, że płyn z chłodnicy dostaje się do silnika. W tym przypadku jedynym wyjściem może okazać się wymiana uszczelki pod głowicą.
    Cytuj
  • just_jack 6 sie 2010, 18:33
    Jeśli płyn w chłodnicy pozostaje na tym samym poziomie, to nie ma się czym przejmować uśmiech
    Cytuj
  • batka 6 sie 2010, 19:42
    Może powinnaś pojechać do mechanika wielki uśmiech
    Cytuj
  • tumika 6 sie 2010, 21:19
    Spróbuję jutro podjechać do mechanika. Może on mi coś doradzi.
    Cytuj
  • maciejewskaa 11 wrz 2014, 19:51
    A może masz kiepski olej? Jak pojedziesz do mechanika to razem z nim [url=http://castroledge.pl/products/oil-range]dobierz olej[/url] do twojego silnika. Oczywiście jak znajdziesz przyczynę takiego stanu rzeczy to napisz. Sama jestem ciekawa co jest tego przyczyną. Ja jednak stawiam na olej.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum