Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Czy można zamontować różne opony ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy można zamontować różne opony ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • suza 13 wrz 2010, 9:30
    Dzisiaj w drodze do pracy złapałam gumę, więc w najbliższym czasie będę musiała kupić nową oponę. Czy mogę zamontować różne opony w samochodzie? Czy będę musiała znaleźć identyczną?
    Cytuj
  • henur 13 wrz 2010, 12:34
    Suza opony na osi powinny być takie same. Powinny mieć taki sam rozmiar i kształt bieżnika.
    Cytuj
  • gargol 13 wrz 2010, 14:50
    Jeśli miałabyś założone opony o różnych parametrach, to niekorzystnie wpłynęłoby to na bezpieczeństwo jazdy. Przy ostrym hamowaniu jedna z opon wytracałaby prędkość szybciej od drugiej, przez co auto mogłoby wpaść w poślizg. Dlatego właśnie opony na osi powinny być takie same!!!
    Cytuj
  • valdemar 13 wrz 2010, 15:12
    Moim zdaniem prawda jest taka, że w aucie powinny być zamontowane cztery identyczne opony. Ponadto ich stopień zużycia powinien być w miarę możliwości identyczny. Chodzi tu przecież o nasz bezpieczeństwo.
    Cytuj
  • decybel 13 wrz 2010, 18:55
    Jeśli chodzi o rozłożenie opon w samochodzie, to kodeks drogowy nakazuje, aby opony były :
    tej samej marki
    tego samego rozmiaru
    tej samej kategorii użytkowej (drogowe, śniegowe, terenowe)
    tej samej konstrukcji (diagonalne lub radialne)
    z takim samem indeksem szybkości (T, H, V, W…)
    o takiej samej zdolności obciążenia
    Cytuj
  • suza 13 wrz 2010, 20:05
    Poszła mi jedna opona, a będę musiała kupić dwie. Wcale nie podoba mi się ten pomysł smutny
    Cytuj
  • MichaelloPL 14 mar 2011, 2:45     (ostatnio zmieniony przez autora 14 mar 2011, 2:47, w całości zmieniany 1 raz)
    Proponuje poszukac takiej samej na allegro i kupic jedna.

    Powinny byc dwie identyczne na os i beda, nawet cztery identyczne, o ile masz wszystkie jednakowe.
    Cytuj
  • calvaro25 15 lis 2011, 5:14     (ostatnio zmieniony przez autora 9 gru 2011, 10:47, w całości zmieniany 2 razy)
    Zapraszam na gdzie bez problemu:
    1.Znajdziemy opony dla swojego pojazdu wielki uśmiech
    2.Wystarczy wybrać markę,rocznik i model samochodu uśmiech
    3.Zawsze załapiemy się na wyprzedaże przymrużenie oka
    Cytuj
  • zbyszek35 4 sty 2012, 11:57
    Nie zawsze idzie dokupić taką samą, jak szukałem to dokupiłem na stronie http://tanieopony.co/ zimowki też tam kupiłem ceny spoko i szybka realizacja zamówienia na drugi dzień już były. Znam wiele osób które kupują opony w Internecie i na niektórych sklepach się zawiedli też tak miałem ale nie będę tu podawał ich nazwy, jedno jest pewne tam gdzie ostatnio kupiłem podeszli do sprawy profesjonalnie.
    Cytuj
  • Fin 7 lut 2012, 14:15
    Spróbuj może na szybko sprzedać 3. Zapasowe koło to dojazdowe bo może być w takim samym bieżniku i je załóż. Na zapas sobie poszukasz.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum