Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Pick - up Grand Tiger

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pick - up Grand Tiger

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tirowiec 10 gru 2010, 9:19
    Za jakiś czas w sprzedaży w Polsce może ukazać się chiński pick-up Grand Tiger produkowany przez Pol-Mot Warfama oraz jakąś firmę z Chin Zhongxing Automobile.
    Autko wygląda całkiem fajnie, tylko ciekawe jak będzie z jakością. Chińczycy chyba nie wiedzą co to kontrolowane strefy zgniotu czy w ogóle bezpieczeństwo.
    Pewnie w teście EuroNCAP wypadnie jak puszka Coca-Coli nadepnięta przez zawodnika sumo?


    Cytuj
  • PanSamochodzik 10 gru 2010, 12:13
    Ja bym nie kupił. Może i ładnie wygląda ale Chińczycy o bezpieczeństwie nic nie wiedzą.To z resztą dla nich jest sprawa nieważna. Tyle ich jest, że mogą sobie ginąć w wypadkach.
    Cytuj
  • Buyer 10 gru 2010, 15:03
    Chińskie samochody są jak chińskie produkty. adnie wyglądają z daleka ale ich jakość jest taka sama jak swego czasu produktów japońskich. Made in Japan z latach 50 i 60 XX oznaczało tandetę.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 10 gru 2010, 17:08
    To coś ma być dostępne w Polsce od 1 stycznia 2011 roku tylko nie wiadomo za ile.
    Ma mieć silnik Diesla o pojemności 2,5 l i spalać ok. 8-9 l/10KM. Masa całkowita pojazdu to 2485 kg a ładowność od 625 do 1025 kilogramów.
    Wyposażenie robi wrażenie. Klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, centralny zamek, ABS, elektrycznie otwierane szyby, aluminiowe felgi i lakier metalik. Ale jak z testami zderzeniowymi????
    Jak dla mnie to coś nie powinno kosztować 50 tys. zł a za te pieniądze nie kupiłbym kota w worku.
    Cytuj
  • Wzornik 10 gru 2010, 19:47
    Mnie tam się podoba. Tylko jaka.
    To ja bym porównał z jakimś indyjskim autem terenowym. Jeśli te auto będzie kosztować z 60 tysięcy złotych brutto, to może być interesująco.
    Ale o tym pojeździe nic nie wiadomo. Ani o trwałości ani o bezpieczeństwie ani o serwisie.

    Pamiętam auta koreańskie z lat 90XX wieku. Sprowadzaliśmy je masowo, ale trudno było o serwis i części zamienne.
    Cytuj
  • Ciekawski 10 gru 2010, 21:24
    Jest szansa, że jak Polacy go będą składać to samochód będzie dobry.
    Przecież u nas produkuje sie się silniki do Toyoty, Ople, VW i inne marki aut.
    Cytuj
  • Barnaba56 11 gru 2010, 0:22
    Może i Polacy poskładają, ale zaprojektowali go chińczycy.
    Widziałem test zderzeniowy jakiegoś chińskiego vana. Normalnie masakra. Silnik znalazł się w środku kabiny i nikt by nie przeżył.
    Cytuj
  • Mieciozawodowiec 11 gru 2010, 1:11
    Podzespoły będzie mnieć raczej dobre, tylko te bezpieczeństwo. Nie jechałbym samochodem, który nie zapewnia choć mimum bezpieczeństwa. I nie mam na myśli poduszek powietrznych bo one same nic nie dają a są tylko jakby wtórnym zabezpieczeniem.
    I nie ważne czy auto kosztuje 50 czy 100 tys. zł Chociaż za 100 tysiaków to ja mam renomowane marki.
    Cytuj
  • Megawacik 11 gru 2010, 1:38
    W maju 2009 roku (miesiąca nie jestem pewny) ten chiński samochód uzyskał homologację uznawaną we wszystkich krajach świata, wystarczy złożyć odpowiednią dokumentację w języku kraju, na który chce się uzyskać homologację i jest ona przyznawana automatycznie na podstawie przedłożonych dokumentów, bez konieczności weryfikacji przeprowadzonych badań.
    Co więcej, ten pick-up spełnia wszystkie przepisy przewidziane dla samochodów ciężarowych i w związku z tym nie jest obciążony podatkiem akcyzowym, a firmy mogą dokonać pełnego odliczenia podatku VAT.

    Dla firm połączenie ceny i możliwość odliczenia podatku będą są kluczowym elementem zakupowym. Ja stawiam, że ten samochód może odnieść sukces rynkowy, jeśli nie przesadzą z ceną.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum