Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Wtryski regeneracja

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wtryski regeneracja

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • internetguru 7 maj 2011, 11:59
    Moje pytanie do forumowiczow dotyczy wtrysków w nowoczesnych silnikach diesla - czy warto je regenerować? Ostatnio zauważyłem w swoim fordzie (silnik 1.8 TDCi) pewne objawy mogące świadczyć o awarii wtryskiwaczy - dymienie na niebiesko, szarpniecia przy niskich obrotach, generalny spadek mocy, być mozę także wyższe spalanie. Zastanawiam się co w takim przypadku - gdy okaże się, że wtryski są do wymiany? Czy ktoś ma za sobą regenerację wtryskow?
    Cytuj
  • granturismo 7 maj 2011, 13:24
    Kolego pamiętaj, że nie zawsze kopcenie na niebiesko i wskazane przez Ciebie objawy muszą powodować awarię wtryskiwaczy - podobne objawy możesz zaobserwować chociażby przy awarii turbiny. Dlatego zanim się zabierzesz za wymienianie to polecam dobrą diagnostykę komputerową. Co do regeneracji - ja osobiście jestem zwolennikiem wymiany części na nowe, oszczędnosć może okazać się na prawdę pozorna.
    Cytuj
  • henry_1 7 maj 2011, 16:53
    Witam,
    Ford w swoich silnikach TDCi montował swojego czasu wtryskiwacze Siemensa - i z tego co się orientuję są one praktycznie niemożliwe do regeneracji. Nie zawsze też wszystkie wtryski na raz ulegają awarii ale w przypadku Twojego silnika najczarniejszy scenariusz to zapewne czterokrotny wydatek...
    Cytuj
  • lakiernikwroclaw 7 maj 2011, 17:26
    Ja tam bym się nie bał regeneracji, jeżeli tylko przeprowadzona będzie rzetelnie, w sprawdzonym i poleconym serwisie. Coraz częściej na takie naprawy udzielana jest gwarancja, nawet na 12 miesiecy więc jeżeli ktos utracił trochę płynności finansowej, to może sobie tak podreperować auto i jeździć conajmniej przez rok bez problemow
    Cytuj
  • futures 4 wrz 2012, 18:12
    Mi takie cuda naprawia Serwis Diesla Legnica Wanowski Dieseltronik. Wszystkie auta tam "leczę" również regeneruję... Jeżeli dostaję "kwit" i gwarancję - to jakie ryzyko? uśmiech
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum