Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

APARAT: kupić czy wypożyczyć?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

APARAT: kupić czy wypożyczyć?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • fotomaniak 19 kwi 2012, 23:34
    Witam wszystkich,

    Fotografia to bardzo droga profesja stąd moje pytanie: czy warto od razu decydować się na zakup jakiegoś sprzętu, o którym nie wiemy czy zda egzamin? Nabrałem ku temu wątpliwości po tym, gdy przeglądając fora fotograficzne i różne stronki o tej tematyce natrafiłem na ofertę firmy o wiele mówiącej nazwie Camrent. Zajmują się oni wypożyczaniem sprzętu foto, ich oferta wydaje mi się całkiem atrakcyjna. Cennik przedstawiony na ich stronie internetowej też jest dla mnie do przyjęcia, spełniam nawet wszystkie ich wymogi. Mam tylko pytanie, zanim skorzystam z ich usług lub jakiejkolwiek innej firmy zajmującej się podoba działalnością: czy wypożyczenie sprzętu i możliwość jego przetestowania jest ogólne opłacalna czy raczej to wydawanie pieniędzy w błoto i lepiej zakupić jakiś fajny i porządny sprzęt od razu licząc na to, że będzie to strzał w dziesiątkę?

    Proszę o odpowiedź Forumowiczów.
    Cytuj
  • Karramba 6 cze 2012, 16:05     (ostatnio zmieniony przez autora 6 cze 2012, 16:12, w całości zmieniany 1 raz)
    Witaj. Z doświadczenia wiem, że niektóre sklepu ze sprzętem fotograficznym mają swoje studia, w których można sprzęt wypróbować. Faktem jest, że najlepsze aparaty tanie nie są. Ale prawdą jest, że mając dany model w ręku przez godzinę niewiele o nim powiemy. W moim odczuciu ze sprzętem trzeba się spasować i nauczyć się siebie nawzajem.
    Cytuj
  • robson00 16 lip 2012, 21:48
    Jeśli sprzęt jest naprawdę drogi, to może warto wypróbować. Chociaż ja - nie mówię o aparatach, ale ogólnie - staram się czytać opinie na temat danego sprzętu, pytać znajomych itp. przed zakupem, żeby podjąć jak najlepszą decyzję. przymrużenie oka
    Cytuj
  • Praczka 4 sie 2012, 0:46
    Zależy po co Ci aparat. Jeśli masz zamiar zająć się fotografią profesjonalnie to może rzeczywiście lepiej wypróbować aparat, który będzie lepiej Ci leżał w ręku, jakie obiektywy najlepiej się nadadzą do Twoich zdjęć itd. Jesli natomiast chcesz cykać fotki ot tak bo to Twoje hobby, to myślę, że lepiej poczytać trochę opinii na forach, popytać znajomych który aparat wybrać, zorientować się w cenach i kupić coś niedrogiego na początek, albo używanego.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum