Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Czym sie kierować przy zakupie lustrzanki ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym sie kierować przy zakupie lustrzanki ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • rumbok 15 sie 2010, 12:12
    Witam. W najbliższym czasie mam zamiar kupić lustrzankę. Mam pytanie do wszystkich doświadczonych fotografów. Czym kierować się przy wyborze aparatu fotograficznego tego typu ? Czy możecie polecić coś niedrogiego, dla początkującego fotografa ? Ile będę musiał przeznaczyć na zakup znośnego sprzętu ?
    Cytuj
  • dzasper 15 sie 2010, 12:58
    Po pierwsze powinieneś zwrócić uwagę na szybki i celny AF,dobry tryb seryjny, dobre zachowanie przy wysokim ISO.
    To chyba najważniejsze.
    Cytuj
  • samuraj 28 wrz 2010, 18:47
    Przede wszystkim musisz sam określić ile jesteś w stanie wydać na nowy aparat - będzie Ci łatwiej. A potem radzę uderzyć do jakiegoś dobrego sklepu z takim sprzętem (osobiście polecam winmar.pl - świetnie doradzają i mają fajną ofertę) i tam poprosić o dobranie aparatu do Twoich możliwości i budżetu. Według mnie takie rozwiązanie będzie najlepsze - dostaniesz sprawdzone informacje i dobry sprzęt od prawdziwych fachowców.
    Cytuj
  • Karramba 19 gru 2011, 15:41     (ostatnio zmieniony przez autora 19 gru 2011, 15:42, w całości zmieniany 2 razy)
    Tak jak mówi samuraj – ja oglądałam aparaty na stronie aparaty lustrzanki cyfrowe, potem dzięki szczegółowemu wyszukiwaniu po lewo ograniczyłam się do kilku modeli, sprawdzałam o nich opinie i oglądałam zdjęcia, jakie te lustrzanki robiły, a w końcu wybrałam konkretny model i sprawdzałam na ceneo, gdzie mają najniższe ceny.
    Cytuj
  • HaAnia 4 sty 2012, 11:04
    Jeśli chodzi o aparaty lustrzanki dla początkującego fotografa – amatora to ja bym Ci Sony Nexa. Aparat sam w sobie jest mały, za to ma duży obiektyw i możliwości normalnej lustrzanki. Jakość zdjęć jest imo zadowalająca, a cena też ok więc łap póki są okazje po-świąteczne przymrużenie oka.
    Cytuj
  • fas24 26 kwi 2012, 13:02
    Tak, też Ci mogę polecić lustrzanki sony. Jako początkujący możesz się zorientować w temacie modeli z funkcją stabilizacji obrazu, możesz wtedy trochę zaoszczędzić na obiektywach – przy czym takie aparat jest dobry do niestacjonarnych zastosowań, bo nie biegasz obwieszony towarem jak komiwojażer.
    Cytuj
  • marek100 27 kwi 2012, 9:17
    Dla amatora to nie lepiej cyfrówka? Ja szukam cyfrówki w okolicach 500 zł. Znajdzie się cokolwiek wartościowego?
    Cytuj
  • fas24 10 maj 2012, 13:17
    Do 500zł warto polecić lustrzanki Sony, dobry sprzęt we w miarę rozsądnej cenie, ma całkiem wybajerzone funkcje i generalnie masz pewność, że nie zepsuje ci się po dwóch tygodniach użytkowania.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum